Duševní postoj při vysokém krevním tlaku

Vysoký krevní tlak může vzniknout špatnou funkcí ledvin, zatížením nervového systému (například při stálém stresu), při poškození cév způsobeném sklerózou, přílišným solením a nadváhou. Vysoký tlak se však může projevit také podrážděním cév, jehož příčina je dodnes nejasná.

Vysoký krevní tlak často vzniká na základě duševního postoje, který člověk v prvních letech před jeho projevem ještě vědomě vůbec nevnímá. Následující způsoby jednání a rozhodování mohou vést ke znatelným poruchám buněk cévních stěn a nervového systému.Člověk vystaví sebe a jiné tlaku; často kvůli sklonu k přehnané ctižádosti, perfekcionismu a smyslu pro výkon. Pod tlak se člověk dostane také tehdy, jestliže odsouvá podstatné a přednostní záležitosti na pozdější dobu.

Odpor cév může představovat vlastní, vnitřní odpor, možná proti blízkému okolí a událostem. Může být spojený se stálou vnitřní obranou, jestliže například někdo jedná a rozhoduje se kvůli chybějící odvaze proti vlastním pocitům.

Také tvrdošíjnost, paličatost a lpění na starých, zkostnatělých a dávno zastaralých názorech může vést k předčasné skleróze cév a vysokému krevnímu tlaku.

Stálé rozčilení, stres, shon a spěch nás nabádají k většímu klidu a vnitřnímu duševnímu míru.

K vysokému tlaku mohou klidně vést i potlačené agrese. Jejich energie se musí někde vybít - nejprve ovlivněním buněčných funkcí v oblasti cévních stěn a nervového systému a po mnoha letech případně jako mrtvice nebo srdeční infarkt.


Zdroj: Christian W. Echter - Energie pro všechny buňky, nakladatelství Eminent

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 

Komentáře (4)

 • Obrázek uživatele Petr
  Petr (anonym)

  To je tedy fakt objev hodný Nobelovy ceny.

  Říj 22, 2008
 • Obrázek uživatele Liba
  Liba (anonym)

  A nikde se nelze dočíst, jak pitný režim ovlivňuje krevní tlak.

  Lis 08, 2008
 • Obrázek uživatele Maik
  Maik (anonym)

  Echter je žvanil.

  Lis 22, 2008

Přidat komentář

Reklama

Reklama