Reklama

Přidat komentář

Xyz (Pá, 16. 8. 2013 - 13:08)
Žít s hysterickou osobou, nebo s více hysterickými osobnostmi nejde. Vůbec.
Pro zajímavost - Hysterik/hysterka:

Potřebuje z lidí dělat blbce, aby se sám cítil lépe (paradoxně právě proto, že se asi moc dobře necítí, a nebo to neřeší správně).
Hysterik vůbec nebere ohledy na lidi kolem sebe a ani náhodou ho nezajímá, že vám klidně ničí osobní život. Na svůj život si nechat sáhnout nechce.
Diktuje vám, co máte dělat.
Je to protivný vlezlý zvědavý člověk, který slídí každý váš krok a potřebuje vás ovládat jako nějaký počítačový program.
Znepříjemňuje a znemožňuje váš osobní život.
Který zdravý člověk potřebuje, aby po něm nějaký hysterik slídil?

Hysterik potřebuje jasnou a sebevědomou odezvu. Hlavně neberte vážně hysterický pláč. Berte to naprosto s nadhledem jako dětskou reakci, protože to je reakce malého dítěte. Tato jeho forma dětského citového vydírání je jen sdělením, že jste právě neudělali vše přesně tak, jak vám hysterik nadiktoval a "hluboce dojemným pláčem" sděluje, jak jste mu "strašně" ublížili. Skutečnost je ovšem taková, že jste mu vůbec neublížili, vy se jen naprosto oprávněně bráníte šlapání po svém osobním životě. Bráníte se psychicky nezdravé hysterické manipulaci. Že tento hysterik/hysterička neumí jednat jinak, je jeho starost. Ne vaše.