Citové znečištění ženy

V oblasti citů je prázdnota označována jako jinová a plnost jako jangová. Ze strachu z prázdnoty se snažíme nasycovat svůj život jak citově, tak i materiálně a plníme ho všemožnými předměty, myšlenkami, vzpomínkami a lidmi. Zdá se nám, že když máme milence, manžela, velký okruh přátel, velkou rodinu a bodně kamarádek, je to důkazem toho, že jsme milovány a že máme nějakou hodnotu.

Ze strachu ze samoty a prázdnoty udržujeme vztahy s lidmi, které vlastně nemáme rády a s nimiž nemáme společného nic kromě toho hrozného strachu z vnitřní prázdnoty. Plníme svůj život schůzkami, setkáními, večírky, koníčky, činností, planým tlacháním, zábavou, kamarádkami a nekonečnými telefonáty. Pak máme pocit, že jsme společensky v dobrých rukou a v bezpečí.


Dopřejte si dostatek času na to, abyste si probrala všechny osoby, s nimiž udržujete styky, ať blízké nebo náhodné, a zjistěte, co pro vás skutečně znamenají a jaký je jejich přínos pro váš život. Udělejte si seznam všech svých přátel a příbuzných a důkladně a poctivě prozkoumejte vztahy, které s nimi udržujete. Ke každému člověku si napište několik vět. Není třeba nic hodnotit. Jen zjistěte, zda je kvalita vztahu pozitivní nebo negativní.


Břemeno pro nás mohou znamenat nejen určité vztahy. Negativními emocemi nás může zatěžovat i mnoho jiných věcí:


Televize a kino


Účelem filmů a zábavy je vytváření silných emocí, které nás přesvědčují o opravdovosti iluzí. V tomto procesu nás naplňují city a působí na nás mnoho neskutečných událostí, které nemají nic společného s naším skutečným životem. A pak, i když je film naprosto vymyšlený, máme o čem mluvit s přáteli, když chceme zabít čas. To je způsob života v našem moderním světě, a pokud to skutečně chcete, není na tom nic špatného. Jen si uvědomte, jak hluboce to na vás ve všech ohledech působí.


Nepodceňujte účinky, které na vás má televize a jiná média. Po každém večeru stráveném u televize si dopřejte dost času na to, abyste strávila film, který jste viděla a absorbovala. A dívejte se na televizi, jen když jste v dobré náladě, když jste bdělá a pozorná a spojená se svým středem. Při sledování televize seďte vzpřímeně a mějte zavřená ústa a pochvu, abyste si chránila nitro, a stále dýchejte. Tak můžete prohloubit kontakt sama se sebou i při sledování televize.


Četba


Pečlivě si vybírejte četbu. Čtení denního tisku a absorbování veškerého žalu a smutku, který vládne ve světě, není pro ženy to pravé, obzvlášť hned po ránu. Četba na vás působí víc, než si myslíte, a posiluje vaši fantazii a představivost a brání vám být tady a teď. Vybírejte si knihy, které vám pomohou na vaší cestě.


Dav

Dav vždycky představuje koncentraci emocí. Citlivá a otevřená jinová žena téměř automaticky vstřebává hrubší energie jako houba, a v důsledku toho často trpí. Když jste v davu a vyzařujete vnitřní nepřítomnost, otevřeně tím přivoláváte všechny energie kolem sebe, aby vstoupily do vašeho citlivého ženského těla. V takových chvílích si připomeňte, že byste měla být centrovaná a mít zavřená ústa a pochvu. Naplňte se uvnitř uzdravující vůní srdce. Mnoho žen, které znám, používá v takových situacích na ochranu energetické vejce.


Sex


Jestliže jste duchem nepřítomná nebo necítíte potěšení při sexu, otevřeně tím přivoláváte negativitu.

Chemikálie

Chemikálie a chemicky ošetřené potraviny mohou být významnou příčinou negativních emocí. Alkohol, cigarety a drogy či léky mají tentýž účinek. Připravujte si stravu pokud možno láskyplně a jezte jen v příjemném prostředí.


Uklidňující léky


Velmi běžnou metodou potlačování emocí jsou uklidňující léky. Lékaři velmi štědře předepisují tablety na uvolnění, na spaní a na uklidnění citově rozrušených lidí, i když vědí, že tím neřeší podstatu problému. Naopak, problémy pouze vzrostou. Mnozí lidé jsou na těchto tabletách závislí a je velmi obtížné a bolestivé se této závislosti zbavit. Zvláštní opatrnost je na místě u uklidňujících léků. Ty by se neměly užívat déle než dva týdny. Nejlepší je zcela se obejít bez těchto léků a umět se postavit tváří v tvář skutečnosti. Pouze tak můžete opravdu vyřešit a strávit obtížné situace.


Elisabeth Kuehler-Rossová je známa po celém světě svou prací s lidmi, kteří hledí do tváře smrti. Při svých výzkumech zjistila, že překonat smrt milované osoby trvá mnohem déle lidem, kteří dostávali na zmírnění žalu léky, než těm, kteří svůj smutek a bolest otevřeně vyjadřovali. S pomocí léků pouze potlačíte bolest hlouběji do podvědomí, takže ji nedokážete cítit, i když je přítomna.


Zdroj: Maitreyi D. Piontek - Tao a síla ženské sexuality, nakladatelství Pragma

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Přidat komentář

Reklama

Reklama