Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Cecilia Hurwichová - příběh dlouhodobého mládí

Cecilia Hurwichová se zabývala vědeckým výzkumem pocitu dlouhodobé mladosti. Teď ve svých sedmdesáti osmi letech cestuje po světě, aby šířila "evangelium" pod heslem "Vitalitou proti stárnutí". V roce 1996 se zúčastnila konference o stárnutí v Bílém domě prezidenta Clintona, na které byl přijat Národní program stárnutí pro 21. století. Vede "Great Old Broads Wilderness", neformální skupinu starších žen, které slézají hory a cestují pralesy amerického Západu.

Ve věku, kdy mnoho lidí pomýšlí na brzký odchod do důchodu, se Hurwichová pustila do studia psychologie, motivována zčásti přáním seznámit se s energickými ženami, které by jí pomohly vyplnit její životní touhy. Podnikla desetiletý dlouhodobý výzkum nazvaný "Vitální ženy v sedmdesát, osmdesátce a devadesátce". Zkoumala životy stočlenné skupiny starších v oblasti zálivu San Franciska, kde žije, aby zjistila, které faktory přispívají k udržování mladistvé vitality v pozdějším věku.

"Mou oblíbenou účastnicí byla Anna, žena, která nastoupila do kursu španělštiny, když jí bylo devadesát pět let. Řekla jsem jí:

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Přidat komentář

Reklama

Reklama