Reklama

Ginkgo biloba - jinan dvojlaločnatý

Léčivý výtažek z vějířovitých listů starobylého jinanu dvojlaločnatého, stromu, který přežívá v Číně již více než 200 milionů let, může příznivě působit na centrální nervový systém a krevní oběh. Jako potravinový doplněk může být prospěšný u následujících onemocnění a zdravotních problémů:

 • Alzheimerova choroba - může zpomalit průběh
 • Deprese a úzkostné stavy
 • Zhoršování paměti
 • Reynaudův syndrom - zmírňuje pocity chladu v končetinách
 • Lýtkové křeče
 • Poruchy prokrvení na končetinách
 • Bolesti hlavy
 • Hučení v uších a zhoršování sluchu
 • Závratě
 • Impotence - zlepšuje erekci
 • Oční poruchy ve spojení s cukrovkou

  Dávkování:
  Užívejte jen přípravky, které obsahují koncentrovanou formu výtažku z jinanu, která má alespoň 24 % flavonových glykosidů (látky odpovědné za antioxidační a protisrážlivý účinek).
  K posílení paměti a zlepšení oběhu: Užívejte 120 mg denně, rozdělené do dvou či tří dávek.
  Při Alzheimerově chorobě, depresích, hučení v uších, závratích, impotenci či jiných potížích způsobených nedostatečným oběhem krve užívejte až 240 mg denně.
  Obyčejně to trvá 4 - 6 týdnů, než je možné pozorovat účinek léku, v některých případech to může trvat i 12 týdnů.
  Běžně je jinan v doporučených dávkách pokládán za zcela bezpečný k dlouhodobému užívání. Může se užívat s jídlem i nalačno.
  Nepříznivé účinky nebyly popsány ani u těhotných a kojících žen.
  Ginkgo biloba by neměli užívat lidé před planovanou operací či se zvýšenou krvácivostí.

Možné vedlejší účinky:
Ve vzácných případech může ginkgo způsobit podráždění, neklid, průjem, nevolnost až zvracení, ale tyto účinky jsou jen mírné a přechodné. Lidé, kteří začínají léčivku užívat, mohou mít někdy bolesti hlavy v průběhu prvního dne nebo první dva dny užívání. Pokud jsou tyto vedlejší účinky nepříjemné, přestaňte raději doplněk užívat nebo snižte jeho dávky. Užívat byste něměly tento potravinový doplněk, pokud užíváte acylpyrin či léky proti srážení krve.

Koncetrovaný extrakt z Ginkgo biloba můžete zakoupit zde.

Zdroj: Léčivá moc vitamínů, bylin a minerálních látek, Reader´s Digest Výběr
 

Reklama

Reklama

Komentáře

vojta (Čt, 25. 9. 2003 - 23:09)
Marně hledám recet na výtažek z ginka. Poraďte
Jaara (Út, 16. 11. 2004 - 14:11)
Ač tak nevypadá, patří mezi staré nahosemenné rostliny (jehličnany).
R. (So, 25. 5. 2002 - 17:05)
Ginko je de facto ihlicnaty strom. Aj ked to znie neuveritelne.
Radim (Út, 26. 8. 2003 - 12:08)
Nabízím ke koupi školkované sazenice Jinanu dvoulaločného (ginkgo biloba F. laciniata).

Jedná se o formu s listem větším hluboce rozeklaným a děleným.

Velikost 1 m a výše, prostokořenné i obalované. Cena dle velikosti 400
Blanka (Čt, 7. 1. 2021 - 14:01)
Dobrý den.Chci se zeptat,zda ještě máte na prodej sazenice ginkgo biloba F. laciniata.
Předem děkuji za odpověď.
Blanka
Josue (Čt, 28. 4. 2005 - 15:04)
Jinan a paměť
31.8.2002
Jinan dvoulaločný, Ginkgo biloba je starobylá dřevina, původem z východní Asie. Soudí se, že zlepšuje paměť. V řadě zemí přípravky z této rostliny zaplavují supermarkety, lékárny, kiosky. Na obalech výrobci deklarují zlepšení celkové psychiky a paměti a to i u zdravých jedinců. Odhaduje se, že pouze v USA utrácí konzumenti za doplňky výživy stamiliony dolarů ročně.
V tomto týdnu se na veřejnost, prostřednictvím Časopisu americké lékařské asociace, dostala zpráva Dr. Paula R. Solomona a jeho spolupracovníků z americké Wiliamsovy univerzity, kteří vyhodnotili pokus na 230 zdravých dospělých osobách. Polovina osob z pokusné skupiny šedesátníků dostávala ginkgo a druhá polovina pouze placebo. Účastníci byli podrobováni klasickým kompletním standardizovaným testům na schopnost učení a zapamatování si naučených údajů. Součástí sledování bylo i mínění samotných osob a jejich nejbližších příbuzných a přátel.
Výsledek pokusu
Tereza P. (Út, 20. 9. 2005 - 21:09)
Přesto, že má Josua tak negativní zprávy, musím říct, že na mě gingo prostě zabírá. Užívám Veregin (kombinuje gingo, rutin, flavonoidy atd.) na křečové žíly, studené ruce, nateklé lýtka. Musím říct, že po 2 měsících mi nohy nenatýkají a křečáky mi trochu zalezly. No super. Nevím, zda-li je to zrovna tou gingo bilobou nabo nějakou další složkou toho výrobku, ale já na ni nedám dopustit. Jo a není to žádný jehličnan! Má středně velké listy a je to dost velký strom, žádný keř.
Hanka (Pá, 16. 6. 2006 - 16:06)
jo,jinan opravdu má listy, ale to nic nemění na tom,že z bot. hlediska má blíže k jehličnanům (je nahosemenný, ale stojí v bot.systému vlastně zvlášť,není ani klasický listnáč, ani jehličnan)
Hanka (Pá, 16. 6. 2006 - 16:06)
Nevíte někdo, jaké jsou třeba k pěstování jinanu dvoujlaločného v zahradě podmínky (tedy kromě místa) světlo, stín, půda, teplota, atd?
Gallowglass (Po, 19. 6. 2006 - 08:06)
Hanko,
pěstuji jinan už asi deset let, a jediné, co mu dost škodí (tedy kromě hodně silných holomrazů, čímž myslím pod 30 C), je průvan. Ani ten ho sice nezahubí, ale jsou pak potíže s tvarováním. Navíc může být postižen přechodnou malolistnatostí (vlastně malojehličnatostí, protože jeho listy jsou ve skutečnosti opravdu jehlice, tedy bez žilkování, zato s otvůrky an odpařování vody), což znamená, že mu jeden nebo několik let po sobě narostou místo normálních listů jenom takové mrňavé. To se pokud vím tu a tam stává i v zámecké zahradě v Lednici, kde mají podmínky mnohem lepší, než u mě (jílovitá půda, v zimě mráz, občas nějaké to krupobití, které ho oholí dohola). Samozřejmě přílišný nedostatek světla by asi taky nebyl dobrý, ale ani plné slunce ani běžný stín (třeba vysoké budovy) mu nevadí, jen ve stínu roste rychleji a je tedy řidší (jako každý strom).
Hanka (Po, 19. 6. 2006 - 08:06)
Gallowglass, zmiňuješ zámeckou zahradu v Lednici, tam to moc dobře znám, pocházím kousek odtamtud, ale teď žiju ve Středočeském kraji, a mám ty zkušenosti, že právě kolem Hodonína a Břeclavi, čili jižněji od nás, jsou podmínky k pěstování mnoha plodin o hodně lepší než tady, konkrétně tam všechno dozraje mnohem dřív, mám možnost porovnávat sestřinu a svoji zahradu, přičemž pěstujeme v podstatě stejné rostliny, většinou bylinky. U nás je také červená jílovitá půda, dobrá na korálky, ale na kytičky moc ne, i když kupodivu rostou i v ní. S tím jinanem bych to asi zkusila, zahrada je plná stromů, ale uprostřed je holé místo, kam chci dát nějaký strom, a myslela jsem právě na jinan. Jinak díky moc za informace. Ještě by mě zajímalo, jak rychle roste.
jura (Ne, 7. 10. 2007 - 16:10)
dobrý den trpim panickou depresi už asi 5 měs. brni mně nohy a jsem zmateny bez stylnoxu neusnu je nějaká šance na udraveni pomoci vašeho preparátu anebo čim je to zapřičiněno čeho je to nedostatek prosim o vysvětleni děkuji Jura
Lenka (Pá, 11. 1. 2008 - 08:01)
Dobry den, koupila jsem si přípravek Bilomag, chtěla bych se zeptat, jestli můžu najednou využívat všech 60 tablet a nebo nějak postupně na etapy. Užívám to pouze pro zlepšeni v paměti v práci a pro odstranění pracovního stresu. Děkuji
Drábková Gabina (Pá, 18. 1. 2008 - 13:01)
prosim pomožte mám silné křeče v rukách a hlavně v nohách špatně už i chodim , dost mě to bolí
příroda (Pá, 18. 1. 2008 - 16:01)
Nech si vzít krev na stav hořčíku o obvodního a začni užívat hořčík 2x denně 1 tabletu a k tomu Pangamin podle návodu na obale.Nepij alkohol vyplavuje z těla hořčík.
šílenec ginko (Pá, 18. 1. 2008 - 19:01)
Hanko, červená zem je dobrá a úrodná, třeba na Rakovnicku a nebo Novopacku. Červená je proto že obsahuje více železa. Pokud bydlíš ve středočeském kraji , tak ti mohu s klidem říct že ti zde poroste skoro kdekoliv, největší a nejvyšší co znám je v Roztokách u Prahy, v Praze je skoro v každém větším parku a někde jsou i celé ulice např. v Troji. Vyžaduje chráněnou polohu, nesnáší průvan a velké zastínění, vlhčí terén není na škodu. Jinak roste i na horších stanovištích, ale nebude z něho kolosální strom jako třeba ve Stromovce. Jinak v každém krajském městě , ale i v menších obcích se skoro všude najde v parku aspoň jeden exemplář G.Biloby. Je to můj miláček a vždy hledám hlavně ve starých parcích zámeckých i městkých aspoň jeden malilinký strom. Mohu říct odpovědně že v Průhonicích je G.B. chudák! V Brně je obrovský jedinec v klášterní zahradě a na Moravě roste snad kdekoliv mimo Jeseníku. No a je to pravěká rostlina , není to listnáč, jehlice jsou srostlé. Odbornosti necháme na jindy. Proto si pořiď G.B.
orecha (So, 19. 1. 2008 - 00:01)
idioti z roku 2004.to vi kazdy dite ze zakladky,ze Ginko je nahosemenna rostlina,ac ma listy jako krytosemenna!tuhle zvlastnost totiz na biologii rikali tolikrat,ze nejaky machyrek tu rozhodne dojem neudela!!!!!!!!!!!!!!!!to zase nekdo snedl Salamounovo hovno.ARGH
orecha (So, 19. 1. 2008 - 15:01)
no joooo simTe. nezapomen napsat, ze zralok neni ryba, delfin je savec, slepys neni had atd atd. tyhle "chytaky" mas v kazdy stupidni soutezi, na kterou koukaji rodice, a patri do nekonecnych debat a nesmyslnych pri ozralu v hospodach. jen si kup knihu svetovych neobvyklosti a rekordu - budes hvezda vecera. chachaaaaaaa
jana (Ne, 20. 1. 2008 - 12:01)
mě se Gingo také líbí, znám ho z děství a dědeček mě o něm vše řekl, to co napsal šílenec ginko je pravda. Pro: orechu ,nevím proč to bagatelizuješ, přečti si např. druhý příspěvek co psal Major. Kolik mu je asi let, nebo zda byl při smyslech?
janaček (St, 12. 11. 2008 - 18:11)
chci vzkazat na adresu orecha že ty jeho poznamky jsou nevkusné až přímo nechutné jsem jeden z lidí kteří mají opravdový zájem otuto rostlinu a její léčivé schopnosti.
Milada (Ne, 7. 6. 2009 - 20:06)
Zdarma sazenice Ginko B. na adresy Partyzánská 8, Praha 7. Omezené množství, pospěšte si!
janaj (Út, 9. 6. 2009 - 09:06)
Milado včera jsem byla u kamarádky a ta má asi 2m vysoký jinan dvoul. Poraď jak se množí, zkusila bych to. Dík
Vian (Út, 9. 6. 2009 - 18:06)
Dá se koupit malý stromek v zahradnictví. Stojí asi 300Kč, výška 40cm. Zasaď na podzim nebo na jaře,nezalívej ke kořenům.
Katka (Po, 3. 8. 2009 - 13:08)
Prosím Vás kdo daruje Ginko bilobu? Já po ní hrozně toužím a ráda bych si udělala na kmínku vysokou 2 m. Sice ji prodávají, ale jen 40 cm vysokou a mladé nemají. Prosím pomožte mě. Adresa je: Kateřina Hrdinová, Alešova 1887, Čeksá Třebová, 56002. Poštovné Vám velice ráda zaplatím. Moc díky Katka
Darina (So, 15. 5. 2010 - 18:05)
Prosím Vás kdo daruje Ginko...Našla jsem na internetu prodejce, který je takto na kmínku pěstuje. Zkus mu zavolat: http://www.sazenice-stromky.cz/nabidka-sazenic/
Vojta (So, 13. 11. 2010 - 10:11)
Prosím Vás kdo daruje Ginko...Nebo zkuste http://www.prodejbylin.cz/ginko_list/index.html mohu jen doporučit
bzoukal (So, 13. 11. 2010 - 12:11)
Nasrat, kupsi ho
Juklíček (So, 13. 11. 2010 - 13:11)
V každém tématu se najde nějaký idiot, který tu plácá své názory,
Prosím Gingo biloba může te pěstovat v celé ČR,do nadmořské výšky 500- 600 m, pochopitelně že v teplejších oblastech se mu bude dařit lépe. Vždyť se stačí podívat kde všude je v parcích, skoro každý významější zámecký park, ale i městký parky mají alespoň jednoho jedince. Takže roste dobře třeba v Pareze jako v Trutnově, krásný exemplář je v Doksanech, ale i v Brně, kdo ho chce mít má možnost si jej koupit v každém dobrém zahradnictví.
bb (So, 13. 11. 2010 - 13:11)
To.: Major ty jsi zase jedním z mála myslících na zemi, že. Přečti co jsi napsal
Jakub (Čt, 13. 10. 2011 - 16:10)
Dobrý den, chci se zeptat, mám rostlinku Ginka 80cm a listy začínají pomalu žloutnout. Mám ji opravdu celou sklidit?
Ještě bych se chtěl zeptat, zda-li ji mám pěstovat raději v pokoji orientovaném na jih a nebo na balkóně v 10. patře orientovaném na západ.
Děkuji za odpověď
Tera (Čt, 13. 10. 2011 - 16:10)
Ginkgo je strom, patří ven, v květináči se jí nedaří. Přesaďte si ji na zahrádku.
Jakub (Pá, 14. 10. 2011 - 17:10)
Někde jsem ale četl, že rostlinky do tří let bych měl ochránit před mrazem, a proto bych ji ještě tuto zimu nechal v pokoji.
A nevíte jak se sklízením listů?
Jakub (Čt, 27. 10. 2011 - 22:10)
Tak jsem sklidil všechny listy, které nezačli žloutnout a již je pomalu suším.
Moc jich zatím není, ale rostlinka je ještě mladá...už se těším na čaj :-)
Jana Smetanová (Pá, 16. 3. 2012 - 12:03)
Nabízím ke koupi...Dobrý den, platí stále Vaše nabídka sazenic jinanu dvoulaločného? Odpovězte prosím na e-mail [email protected].

Děkuji a přeji hezký den,
s pozdravem

Jana Smetanová
kofolin11 (Út, 15. 5. 2012 - 20:05)
Hanko,
pěstuji jinan...dekuji za prispevek mam stejny problemy
kofolin11 (Út, 15. 5. 2012 - 21:05)
Hanko,
pěstuji jinan...muj ginko 15 m praha4 pankrac je postizen
přechodnou malolistnatostí
ma nekdo radu.
(vlastně malojehličnatostí, protože jeho listy jsou ve skutečnosti opravdu jehlice, tedy bez žilkování, zato s otvůrky an odpařování vody), což znamená, že mu jeden nebo několik let po sobě narostou místo normálních listů jenom takové mrňavé.
Fun (Čt, 12. 7. 2012 - 09:07)
no joooo simTe. nezapomen...Idiotko orecha. Bez si nekam lecit komplexy a lizat rany.
Nabízím ke koupi...Hezkyden ,mam zajem o jinan dvoulalocny.mate jeste sazenice?hezky den Zdenek Svoboda
Pane svoboda (Po, 21. 10. 2013 - 21:10)
Hezkyden ,mam zajem o jinan...Hezký den. Ne, sazenice nemáme. Hezký den.
Stanislav Rejdílek (St, 16. 4. 2014 - 15:04)
Proti migréně kupuji Gambrinus, funguje tak jak nemá, pobliju se je mi fajn
mari.stej.@ gm… (So, 7. 6. 2014 - 09:06)
Prosim ozve se mi nekdo kdo mi posle vetsi sazenici Ginko biloba?, tf.,608077455 dekuji
AliceB. (Út, 15. 5. 2012 - 21:05)
Ginkgo je super...bohužel na pěstování stromku jako takového nemám prostor, proto užívám tyhle tablety:

http://www.stylovynakup.cz/ginkgo-biloba-150-tbl-30-tbl-zdarma-28084.html

Reklama