Reklama

Čínské byliny účinné při léčení paměti po mozkové mrtvici

Byliny používané v Číně k léčení již celá staletí mohou pomoci pacientům, trpícím po mozkové mrtvici demencí. Přesvědčili se o tom lékaři, kteří rostliny testovali v čínských nemocnicích a zjistili, že preparáty z nich vyrobené dostojí své pověsti.

První bylinný lék, který byl zkoušen v Číně při léčbě demence, je znám jako gastrodine compound granule. Jeho základem jsou výtažky z orchidejí a dalších šesti rostlin a již 100 let před naším letopočtem se používal k léčení závratí, bolestí hlavy a mrtvice.

Lékaři sledovali tři měsíce 120 pacientů, kteří se po mozkové mrtvici léčili tímto lékem. Zjistili u nich výrazné zlepšení duševních funkcí.

"Chemické léky jsou účinné v léčbě poznávacích a paměťových funkcí při demenci, ale jsou drahé a mají vedlejší účinky," řekl Ťin Chou-tchien z geriatrického institutu pekingské univerzity. Dodal, že lékaři hledají levnější alternativu k západním lékům, která by byla pro čínské obyvatele mnohem přijatelnější.

Tato studie by podle něho mohla vést k tomu, že lékaři zváží použití bylinných léků k doplnění léčby mírného nebo středního poškození poznávacích funkcí u starších lidí po mozkové mrtvici.

Reklama

Na světě trpí vaskulární demencí jedno až tři procenta lidí. Je to typ demence způsobené onemocněním krve nebo malou mozkovou mrtvicí. Vznikají pak problémy s pamětí, myšlením a chováním, které brání lidem v práci i v plnění běžných denních úkonů, jako je mytí, vaření nebo oblékání.

Všichni pacienti z pekingské nemocnici trpěli po mozkové mrtvici mírnou nebo střední vaskulární demencí. Sedmdesát z nich dostávalo bylinný lék, zatímco ostatní byli léčeni lékem Duxila, který je v Číně normálně používán při mrtvici. Lékaři obou skupin na mezinárodní konferenci shodně informovali, že při použití čínského bylinného léku bylo méně vedlejších účinků.

Zdroj: ČTK

Reklama

Komentáře

Lili (Čt, 4. 10. 2007 - 14:10)
Na co je Gastrodin Compound?
Standa Novak (Pá, 13. 6. 2003 - 02:06)
Prevence je dulezita http://standanovak.chytrak.cz/
Marie Kubátová (Pá, 10. 3. 2006 - 12:03)
prosím poradíte mi kde sehnat granule Gastrodin Compound ? Děkuji
Návštěvník (Čt, 4. 10. 2007 - 12:10)
dobré výsledky má i dlouhodobé používání gingo biloby a rozmarýnu
Hanka (Ne, 17. 11. 2013 - 12:11)
Rada čínského profesora – návod, jak zabránit následkům mozkové mrtvice.
 
Mějte doma injekční stříkačku nebo jehlu. Tímto zvláštním a netradičním způsobem můžete zachránit postižené mozkovou mrtvicí. Návod si přečtěte pozorně až do konce a pak jej pošlete dále. Nikdy totiž nevíte, komu ještě může pomoci a čí život na vás závisí.
 
«Můj otec ochrnul a později zemřel na následky mozkové mrtvice. Škoda, že jsem o tomto způsobu první pomoci nevěděl dříve. Během záchvatu mozkové mrtvice dochází k postupnému přerušení kapilár. Při prvních příznacích mrtvice zachovejte klid. Postiženého nepřesunujte, a to nezávisle na tom, kde se nachází, protože při přemísťování mohou mozkové kapiláry prasknout.
 
Pomozte postiženému, aby se usadil v poloze, v níž nemůže znovu upadnout. Poté můžete začít s pouštěním krve.
 
Máte-li doma sterilní injekční stříkačku a jehlu, jsou k tomu nejvhodnější, v opačném případě můžete použít šicí jehlu nebo špendlík.
 
1. Podržte jehlu nebo špendlík nad ohněm, aby byly sterilní. Potom jehlou probodněte konečky všech 10 prstů na rukou.
 
2. Nejsou to žádné konkrétní akupunkturní body. Prostě píchnete milimetr od nehtu.
 
3. Bodněte tak, aby vytékala krev.
 
4. Jestliže krev nezačne kapat, stlačte propíchnutý prst svými prsty.
 
5. Když všech 10 prstů krvácí, počkejte několik minut, načež se postižený probere.
 
6. Pokud má postižený zkřivené rty, potáhněte za uši, až zčervenají.
 
7. Potom do každého ušního lalůčku dvakrát píchněte tak, aby z každého lalůčku vytekly dvě kapky krve. Za několik minut se musí postižený probrat.
 
Počkejte, až se stav postiženého normalizuje a neprojevují se žádné nezvyklé příznaky. Teprve potom nemocného převezte do nemocnice. V případě, že je nemocný spěšně odvezen sanitkou do nemocnice, mohou otřesy při jízdě způsobit, že mozkové kapiláry postiženého praskají.
 
Jestliže se postiženému podaří vstát a jít, je zachráněn. O pouštění krve, jež slouží k záchraně života, jsem se dozvěděl od odborníka čínské tradiční medicíny doktora Cha Bu Tina, který žije v San-Juke.
 
S touto metodou mám praktické zkušenosti, a proto mohu říct, že je účinná na 100 %.
 
V roce 1979 jsem přednášela ve škole. Jednou jsem byla ve třídě, když jiný učitel přiběhl do mé třídy a vzrušeně řekl: „Paní učitelko, rychle pojďte. Náš vedoucí prodělal mozkovou mrtvici!“ Hned jsem k němu běžela. Byl bledý, jeho řeč byla nesrozumitelná a rty zkřivené. Měl všechny symptomy mozkové mrtvice.
 
Hned jsem požádala jednoho ze studentů, aby koupil v lékárně injekční stříkačku a jehlou jsem píchala postiženého do všech 10 prstů. Po několika minutách, když se na prstech objevily kapky krve (velké jako hrách), se postiženému do obličeje vrátila barva a začal nás normálně vnímat. Avšak jeho rty byly pokřivené. Potáhla jsem ho za uši, aby se naplnily krví. Až byly červené, dvakrát jsem píchla do pravého i levého ušního lalůčku. Na každém lalůčku se utvořily dvě kapky krve. Tehdy se stal zázrak. Během 3-5 minut tvar rtů se normálně upravil a jeho řeč byla srozumitelná.
 
Dovolili jsme mu, aby si trochu odpočinul a vypil šálek horkého čaje. Potom jsme mu pomohli sejít po schodech a odvezli jsme ho do nemocnice. Zůstal v ní přes noc a následující den byl propuštěn domů. Mohl se vrátit do školy a učit! Všechno fungovalo normálně. Neměl žádné následky, přestože postižení mozkovou mrtvicí obvykle trpí nenapravitelným přerušením mozkových kapilár při cestě do nemocnice. V důsledku se tito postižení nikdy neuzdraví. Mozková mrtvice představuje druhou nejčastější příčinu smrti. Šťastlivci, kteří zůstali naživu, však mohou být ochrnuti na celý život. Tak hrozná věc se nemusí přihodit nikomu.
 
Jestliže si všichni zapamatujeme tuto metodu pouštění krve a neprodleně zahájíme záchranu, postižený se během krátké doby zcela zotaví.
 
Pošlete, prosím, po přečtení uvedený návod všem svým známým. Můžete tak zachránit někomu život při mozkové mrtvici.
Zdenka Dankova (Po, 29. 8. 2016 - 04:08)
Chtela bych si koupit ten cinsky bylinny lek Gastrodin Compound ,kde se da koupit?Dekuji
Reklama