Brněnští studenti psychologie otevřeli poradnu na internetu

Virtuální poradnu, kde může kdokoliv bezplatně a anonymně položit dotaz, otevřeli brněnští studenti psychologie. Část z dvacetičlenného týmu poradců tvoří studenti, na které dohlížejí mentoři a odborníci z řad psychologů. Poradna dosud fungovala ve zkušebním provozu, její služby využilo několik desítek lidí. Nyní začíná ostrý provoz a připravuje se také otevření poradenského centra, informovala ČTK mluvčí Masarykovy univerzity Tereza Fojtová.

Poradna funguje při Katedře psychologie Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. “Virtuální poradna slouží na jedné straně jako místo, kde se mohou zájemci zeptat na řešení svých potíží, a na druhé jako další možnost, kde mohou studenti psychologie získat praxi,“ uvedla Fojtová. Služeb poradny mohou využít lidé, kteří se dostali do potíží a nemohou nebo nechtějí osobně navštívit odborníka. Dosud se lidé ptali například na to, jak pomoci kamarádce s mentální anorexií nebo jak zabránit sebepoškozování.

    Na internetových stránkách poradna.fss.muni.cz lidé najdou například také kontakty na různé linky důvěry a bezpečí i na ambulance psychologů. Při Masarykově univerzitě funguje i Poradenské centrum, které ale slouží spíše studentům. Nabízí profesní, právní i psychologické poradenství.

Zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (9)

 • Obrázek uživatele Janka
  Janka (anonym)

  Myslet,je malér,NEUMÍME MYSLET SPRÁVNĚ:příklad za jiné...jdeš po cestě zlata,cesta je ze zlata a ty ale umíš meditační techniky,alespoň základní čtyři rozehraješ.MANIPPÚRA,MULLADHÁRRA, ŠAKTHÍ TI JE POMŮŽE OČISTIT A NABÍT ENERGIÍ SOLLAR PLECS.ČTVRTOU,SRDCE,SÁNTHÍ JE NABÍJEČEM SPODNÍ ČÁSTI TĚLA.A NYNÍ JE SOUHRA TĚLA!

  Srp 18, 2013
 • Obrázek uživatele Janka-2
  Janka-2 (anonym)

  Tak a zlatá cesta,po které KRÁČÍŠ,TO ZLATO SI S TEBOU POVÍDÁ!

  Srp 18, 2013
 • Obrázek uživatele Janka
  Janka (anonym)

  Chtěli,no,všichni jsme studenti,dokonce i ty.

  Srp 18, 2013
 • Obrázek uživatele Ryťko
  Ryťko (anonym)

  Dokud věříš na zázraky svého těla,máš o něm své já v nich!

  Srp 21, 2013
 • Obrázek uživatele Lide
  Lide (anonym)

  Čteš ZDE O SOBĚ NEUSTÁLE!

  Srp 21, 2013
 • Obrázek uživatele Helena
  Helena (anonym)

  Helena, milada jsou saně, pekařskej učedník z Brna,Iván,rus,stejná podšívka,žral by jen čokoládku za bible,jako přesun z kriminálu do bahen! Lotr je lotr,na toho soudnička nestačí,Jen ty VŠECHNY SVINĚ SLYŠÍ O BOHU A HLAVNĚ O TOM,ŽE ZA SVÉ LOTROVINY MAJÍ ODPOVÍDAT,HOP,A URYCHLENĚ FALZUJÍ ZA SEBE JINÉ.

  Zář 03, 2013
 • Obrázek uživatele An
  An (anonym)

  Rakovina je zlá nemoc. < představ si ve svém srdci bezednou pýchu!Nemá rakovinu ten,kdo je učenlivý k novým požadavkům lidstvu! To znamená: jdi a neštvi jiné sebou!>

  Zář 15, 2013
 • Obrázek uživatele Djo§
  Djo§ (anonym)

  Představ si /DJO/!NEJRAČI BYCH ZDE JAKO RELIKVII A předmět doličný namalovala KUDLU,djo!§..! Tedy si představ Teddy,uplivanýho,sprostýho sedláka s hlasem,KTERÝ sedlák chce,aby zněl co nejpohrdavěji! Otázka!/i jeho stejně stupidní MANCE! MÁŠ BOLESTI,D J O?! Komu je chceš ordinovat??!

  Zář 20, 2013
 • Obrázek uživatele Kulajda
  Kulajda (anonym)

  Máš chuť Majoránky,spam tělesné schránky, a jiddiš milá-v malíku,bydlim v hnusnym doliku...kam laně v noci chodí pít..majorita má je: něco,co má Praha Háje..život se mnou hra je. Značka: i na konci světa žijí lidé.

  Zář 28, 2013

Přidat komentář

Reklama

Reklama