Ženy mají lepší emocionální paměť

30.12.2004 00:00
Psychologie

Tým kalifornských odborníků, který prováděl psychologické testy emoční paměti, došel k závěru, že ženy jsou na tom v případě vzpomínek na silně emotivní životní situace mnohem lépe než muži.

Vědci z Univerzity ve Stanfordu použili při monitorování reakcí dobrovolnic, jimž předložili sto fotografií, poslední výkřik techniky - skener mozku. Postupně jim předkládali různé snímky odlišného emocionálního ladění, od požárního hydrantu až po výjevy z válečných konfliktů.

?Výzkum prokázal, že ženy si dokáží zapamatovat daleko více emocionálních prožitků, než jejich partneři. Jinými slovy, že jsou mnohem citlivější a vnímavější,? shrnul výsledky testů vedoucí výzkumného týmu profesor Turhan Canli.

Jejich silnější citové prožitky způsobuje právě dokonalá paměť. ?Vždy, když něco prožívají, vzpomenou si, co ještě horšího v životě zažily nebo co se jim přihodilo v dávné době,? pokračuje Canli.

Studie má i praktický dopad. Poslouží především ke zlepšení prevence klinické deprese, kterou jsou z obou pohlaví častěji postihovány ženy. Právě deprese je totiž daň, kterou ženy za svou lepší emocionální paměť platí.

Zdroj: Plus

Související produkty

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

A Bůh stvořil ženu ,aby byla vylepšené dílo než adam,pro adama...
Pavel  |  26.1.2015 01:29

Akorát,co bylo nedomyšlené,tak to,že právě muži to nemají s city...
Petra  |  25.7.2015 10:14

Akorát,co bylo nedomyšlené,tak to,že právě muži to nemají s city...
Petra  |  25.7.2015 10:14

Renata, Jana, Petra...ty jsi dobře na hlavu.
No  |  25.7.2015 11:50

Nesmíš brát všechno tak vážně.
Renata  |  25.7.2015 12:44

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *