Svět je odrazem našeho nitra

26.4.2000 00:00
Psychologie

Nic není náhoda. Když se nám něco přihodí, tak jsme na to zralí. Podle Rudolfa Steinera, zakladatele antroposofie, teprve když dáme do souvislosti mluvu vnějšího světa s mluvou svého nitra, dostaneme plnou skutečnost.

Pokud se v našem nitru vyskytují rozpory, budeme přicházet do životních situací, které budou tyto rozpory posilňovat. Jestliže si sami sebe nevážíme, lidé okolí bude dále naše chabé sebevědomí podkopávat. Naopak, pokud budeme mít sami sebe rádi, přitáhneme do našeho života též sebevědomé přátele, kteří budou naši sebeúctu podporovat.

Jestliže máme psychické zábrany při sebeprosazování, můžeme očekávat, že lidé v okolí nám to neulehčí.
Pokud nedokážeme mít potěšení ze svého těla, přitáhneme partnery, kteří na nás dále nacházet chyby a upevňovat náš pocit ošklivosti.
Pokud budeme plni vnitřního neklidu, s největší pravděpodobností se nám nepodaří žít a pracovat v klidném prostředí.
Všechny negativní situace, které nás potkávají, však poskytují šanci k zamyšlení, k pohlédnutí do hloubky svého nitra a ke změně. Změníme-li se , změní se i svět kolem nás.

Takže až vás příště okradou, nabouráte nebo se opět zamilujete do šíleného žárlivce, tak se pokuste zklidnit a nahlédnout do svého nitra " kde je zakopaný pes".

Autor: mk

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Krasna,pravdiva slova,dekuji
Maarthaa  |  10.9.2007 11:06

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *