Stalking: Úmyslné pronásledování a obtěžování jedné osoby jinou

Stalking: Úmyslné pronásledování a obtěžování jedné osoby jinou

25.9.2012 00:01  |  Psychologie

Obecně lze stalking chápat jako úmyslné pronásledování a obtěžování jedné osoby jinou, což oběti snižuje kvalitu jejího života a vyvolává u ní strach o bezpečí svoje nebo svých blízkých. Pachatel může oběť obtěžovat nejen přímým fyzickým kontaktem a sledováním, ale i zasíláním SMS, e-mailů, zpráv na sociálních a jiných sítích, zasíláním dárků, telefonáty apod. ... celý článek

Komentářů: 112 | Poslední komentář: 25.12.2017 01:05

Komentáře

reagovat 3.1.2013 00:29 - Marie

Takže kdyz se s dcerou borec po dvou letech rozejde SMSkou a ona chce, aby jí aspoň slušně vysvětlil, co se najednou stalo - tak ne že on je hulvát a jedná s ní sprostě, ale ona je stalker. Ona je ponížená, ubrečená, cítí se zrazená a podvedená, ale on je na koni, nemusí se s ní přece bavit, řešit jakékoli osobní závazky - a ještě na ni může zavolat policajty za to, že chce dcera slušné lidské zacházení. Proboha, kam jsme to dopracovali ... Lidi berte zodpovědnost za svoje jednání vůči druhým, naučte se odmítat druhé slušným způsobem a nebudete se muset obracet na poradny proto, ze vás někdo "obtěžuje"!

reagovat 3.1.2013 05:40 - Jana

Vy si Marie pletete dojmy a pojmy----- Ten stalking je o něčem jiném

reagovat 3.1.2013 08:15 - Stalking

je zuřivý pronásledování, bombardování nevyžádanými telefonáty, esemeskami, výhružkami, stepování před domem oběti a zírání do oken atd. To byla informace pro Marii.

reagovat 3.1.2013 08:52 - Mudr.Hugo Jeroným Modrý Mba

Bossing,Aging,Staking,Sexismus,Rasismus a ještě zavést blbismus jako šikanu za blbé řeči a mužismus jako šikana mužů za to že jsou muži.Jsou to pitominy z USA,kde mají poroty,takže musí soudit sebe navzájem a tak se každý bojí aby nebyl lidmi nařčen.Tady máme jiné soudy tady to naštěstí nehrozí.V časopisech to najdete,ale to jsou buď senzacechtivé celebrity nebo kriminální černá kroknika a tam se o tohle nejedná tam se edná o kriminální činy.

reagovat 3.1.2013 11:06 - Marie

Stalking - bohužel nikoli v pojetí české policie a práva. Stačily čtyři dopisy za půl roku a buzerace ze strany jeho rodiny, aby byla dcera předvolána na policii, kde musela "dokazovat", že není psychicky narušená a bylo ji vyhrožováno, že jestli se mu ještě jednou ozve, půjde k soudu. Mně právník řekl, že s tím nemůžu nic dělat, protože mladík se nijak neprojevuje (což je právě ten problém!), ale že může dceři doporučit psychologa, kdyby chtěla ...

reagovat 3.1.2013 11:10 - Marie

Právník mi taky řekl, že se zákon o stalkingu teď hodně používá, protože když se spolu lidi nestýkají a nemluví spolu, tak se nemůžou fyzicky napadnout a policie má tak méně práce.

reagovat 3.1.2013 11:24 - jestli

...

si myslíš, že tady nic takového neexistuje, tak jsi hodně naivní.

reagovat 3.1.2013 11:26 - myslím

si myslíš, že tady nic...

tím, že na to můžeš narazit i v běžném životě.

reagovat 3.1.2013 11:33 -

lidské vztahové potíže by se měli řešit u psychologa a né přes právníky,sebelepší zákony nepomůžou,spíš se na ně budou strany dovolávat a celé se to posune do roviny soudů,když v evropě mohou lidi spolužít i po rozvodu se navštěvovat i s novými manželi tak proč by to jednou první vlaštovky nezačali zkoušet znormalizovat i tady,odpouštět je lidské ,chybovat taky

reagovat 3.1.2013 11:36 - Ale XYos :)

Řešit u psychologa? A kdo je tam dotlačí? A co říkáš na pronásledování tady, na diskusi, hm?

reagovat 3.1.2013 12:07 - Petra

Já - naprostý souhlas. Než se do něčeho pustí policie nebo soud, měla by být povinná mimosoudní mediace, kdy si obě strany spolu promluví. Špatná komunikace je často příčinou vztahových problémů.

AleXY - pronásledování na diskusi nejsou vztahové potíže, to je agrese ze strany diskutujících.

reagovat 3.1.2013 12:16 - D

Stalking - bohužel nikoli v...

Pokud si ten mlady muz kontakt s vasi dcerou nepreje, tak by se mu vase dcera nemela vnucovat. Povazuji to za naprosto jednoznacne, a to bez ohledu na to, jaka dnes funguje v Cesku ohledne toho legislativa, a s jak velkou ochranou sveho soukromi od statnich organu muze ten mlady muz realne pocitat.

Neco jineho by bylo, kdyby s nim vase dcera napriklad cekala dite, nebo pokud by se nejake dite z jejich vztahu jiz narodilo.

Jinak by tomu bylo i tehdy, kdyby ten mlady muz napriklad dluzil vasi dceri nejake penize.

Neni-li tomu ovsem tak, a ten clovek si nepreje byt vasi dcerou kontaktovan, mela by to ona respektovat.

reagovat 3.1.2013 12:18 - Petro

Dalo by se o tom diskutovat, pronásledování je třeba na diskusi Rivotril i na jiných diskusích. Pronásledován tam byl třeba Tarbas, nona. To je pronásledování.
Umyslné pronasledování a obtěžování!

reagovat 3.1.2013 12:20 - andy

Stalking existuje a v dost velké míře,akorát o tom nechtějí ,,oběti" mluvit,stydí se za to,myslí si ,že jim nikdo neuvěří.Protože většinou agresátoři /nebojím se použít toto slovo / jsou pro ostatní velmi milí lidé,takoví meďáčci.Prožila jsem si stalking před 11 lety a dosud se léčím na psychiatrii. v témže roce odešlo dalších 5 lidí/ 2 na psychiatrii / a za tu dobu přes 20 lidí!!! Já vím,většina mi neuvěří,ani je nechci přesvědčovat.Pak jsem změnila působiště ne zaměstnání,protože takovou oběť té s.... neudělám! A připadala jsem si jak v pohádce a uvěřila,že existují i slušní lidé!Nechci tu uvádět podrobnosti mého ponižování oni jsou v důsledku stejné.ALE nepřeji pochybovačům ani den s takovou osobou! Má psychika ovšem utrpěla příliš,takže já v léčbě pokračuji,ale už se učím mít se ráda,říkat NE....Přeji všem ,co trpí depresí co nejrychlejší uzdravení a posměváčkům,aby takovou OSOBU NIKDY!!!!nepotkali! P.S.Věřím pořekadlu ,,...na každou s.... se vaří voda" a v mém případě si dotyčná už paří v kotli palce.

reagovat 3.1.2013 12:33 - D

Já - naprostý souhlas. Než...

A ted si predstavte, Petro, ze se mne vas posledni prispevek nebude libit.

Nabouram se do serveru Doktorky, zjistim si vasi IP a hardwarovou adresu, identifikuji vas, a budu vas bombardovat cetnymi osobnimi, telefonickymi, emailovymi, dopisnimi i diskusnimi vyzvami, abyste nazor, uvedeny v tom predchozim prispevku, verejne odvolala.

Vy nahlasite me aktivity na policii, a tam vam reknou, ze jste napred povinna se mnou komunikovat pres nejake mediatory, a teprve kdyz tohle nepomuze, bude se tim policie zabyvat.

Jak se vam bude tohle libit?

reagovat 3.1.2013 13:30 - Marie

Pane D, jestliže vnímáte lidi jako věci, které poté, co dosloužily, vyhodíte do popelnice, protože si je už nepřejete dále používat, pak máte samozřejmě pravdu. Vy jste se k něčemu rozhodl a podle toho jste jednal. S nikým jste nic nemusel diskutovat, nikomu jste neublížil, protože věci nemají vědomí ani psychiku.

Lidé ovšem nejsou věci. Jestliže takhle "vyhodíte do popelnice" člověka, který k vám má citový vztah, tak mu ublížíte. Ať s ním máte dítě nebo třeba jen kočku. A jestliže se k tomu stavíte tak, že jste se prostě rozhodl a druhá strana nemůže než vaše rozhodnutí respektovat, pak té druhé straně navíc ubližujete záměrně. Nutíte ji k tomu, aby se chovala tak, jak vy jste se rozhodl - což je de facto vydírání. Vy jste agresivní, vy jste útočník, jenom používáte psychickou agresi, ne fyzickou. To zase považuji za naprosto jednoznačné já.

Chování, kdy berete v potaz city a psychiku druhého člověka a podle toho korigujete své jednání má název - říká se tomu slušnost. Často to souvisí s emoční a sociální zralostí jednice. Proto toho mladého muže omlouvám.

To ještě ovšem neznamená, že ho moje dcera obtěžuje. Ona si pouze hojí emoční zranění, které jí ten muž způsobil - to taky patří k životu, ani ten mladý muž není věc, kterého by ona mohla vlastnit. Ona to dělá způsobem, jakým to umí - snaží se pochopit, kde udělala chybu, a to nepochopí dokud jí to ten muž neřekne. Skutečně nevím, proč by za takový přístup měla být trestaná a nucena obhajovat stabilitu své psychiky.

reagovat 3.1.2013 13:32 - Petra

D, vy se mnou souhlasíte, jenom to nečtete tak jak to myslím :-) Přesně v tomto připadě by mediátor nevyřešil nic, protože toto -není- vztahový problém.

reagovat 3.1.2013 13:42 - xoxo

Marie, tak probíhá většina rozchodů, zamilovanost vyšumí, v lásku se nezmění a není, co řešit. Nedovedu si představit, co by mělo setkání těch dvou vyřešit? Tvoje dceta zřejmě ndělala žádné chyby, prostě si nesedli

reagovat 3.1.2013 13:47 - xoxo

Dalo by se o tom diskutovat,...

Jo, tohle stalking byl, řeší to někdo?

reagovat 3.1.2013 13:53 - s

Jo, tohle stalking byl,...

Řeší, protože se to promítá i mimo Doktorku.

reagovat 3.1.2013 14:23 - hmm

Pane D, jestliže vnímáte...

Marie, píšeš, že se rozešli už před půl rokem. Nebylo by na čase, aby se dcera dala dohromady a tuto část svého života uzavřela? Rozešel se s ní sms-kou. Asi k tomu měl důvod. Možná nebyl natolik zralý, aby jí to dokázal říct do očí. Možná se "bál" jejích otázek, na které by nedokázal odpovědět. Možná nedokázal vysvětlit to, čemu sám nerozumí- proč jí nemiluje, když neudělala žádnou chybu. Jak jí to má vysvětlit? Možná k tomu měl jiný důvod.
Z nějakého důvodu se ní o tom nechce bavit, dál se s ní scházet. Zní to pro tebe asi blbě, ale ona by to měla akceptovat. Ani on není bez citu a i když ty si myslíš, že její dopisy ho nemohou obtěžovat, věř, že mohou. Třeba má i výčitky, jak se k ní zachoval. V každém případě by rád tuhle část svého života uzavřel, ale ona mu to nedovolí.
To se prostě někdy stává, někdy vztah skončí jinak, než jsme si představovali, bolí nás to. Ale musíme se s tím vyrovnat. A v tom bys jí měla poct ty, matka. Měla bys jí být oporou, pomáhat jí v tom, aby se s tím vyrovnala a uzavřela to. Jinak se v tom bude pořád dokola patlat místo toho, aby žila dál.Šťastně i přes bolavou zkušenost.
Možná, kdyby netlačila na pilu, by se s ní po nějaké době sešel a vyříkali by si to- v klidu. Takhle to asi jen tak nepůjde.
Ten vztah skončil, měla to přimout a jít dál. V tom bys jí měla pamáhat a podporovat. Ne v tom co dělá. Pochop, že to druhá strana opravdu může brát jako obtěžování.

reagovat 3.1.2013 14:41 - hmm

Marie, píšeš, že se...

omlouvám se za překlepy a chybičky- měla bys jí pomoct, ne poct.

reagovat 3.1.2013 16:56 -

Pane D, jestliže vnímáte...

Ano to co dělá vaše dcera je stalking...nemá se mu vnucovat !! Jak ste jí vychovala, když nemá žádnou hrdost? Neváží si sama sebe a dolejzá za ním jak poslední nula, to je hnus a vy to ještě podporujete !!

Skočte si k psychiatrovi, ten vám vysvětlí zač je toho loket ! Vaše dcera bude psychicky labilní a vy jí ještě přidáváte!!

reagovat 4.1.2013 19:58 - Pravda

Máčo ne pravda, co se...

tak pro blbého =

TARDBAS - je psychiatrický pacient, který řídí auto s léky, které se nesmí užívat při řízení auta. Zákon to říká jasně. Dále je to agresivní jedinec, který vyhrožoval napadením a zajetím, když byl upozorněn, že řídit nesmí.
Takže až někoho srazí a zdravotně mu ublíží, budeš mít na tom také svůj podíl, spoluvinu, nevadilo ti, že těch stavech řídil auto.

NONA - je psychiatrická pacientka, která si hraje na dámu, tzv. hodná, milá, přátelská. Ve skutečnosti agresivní ženská, která se vydává za druhé, dělá z nich buzeranty a úchyláky.

reagovat 4.1.2013 20:03 - Markétko... p s t..

...

reagovat 4.1.2013 20:03 - Pravda

Ten co tu protahuje hovínkem...

Tedy ty jsi krásně sebekritický:
protahuješ slova výkaly a jsi špinavec největšího kalibru. Jen nevím, jak tě budou na potkání popravovat? Že by tě polévali živou vodou, prásk a zase živou vodou a prásk? Máš pravdu plně si to zasloužíš.

reagovat 4.1.2013 20:10 - Pravda

pokud se chrání lumpové. Pak mají na ochranu právo i druhé strany!
Nic není naopak. Ale ty to nakonec víš.

reagovat 5.1.2013 10:51 - Pro Marii

Marie, chápu, cos chtěla svými příspěvky říct, mezilidské vztahy ale stále procházejí vývojem, takže co platilo dříve, nemusí být dnes už pravda.
Tak, jak si to představuješ ty, se k sobě chovají slušní lidé a mezi takové zřejmě patříš.
Na druhou stranu bys měla pro svou dceru být jen podporou a ne žít její život. I ona se musí pro život nějak duševně "otužit" a jeden rozchod v mládí, i když neproběhl právě nejlépe, jí možná pomůže někdy později.
To, co tvoje dcera prožila při vyšetřování, by mě osobně odradilo od toho člověka natolik, že bych už nechtěla ani žádné vysvětlení.
Přeju vám oběma hodně štěstí.

reagovat 7.1.2013 03:03 - http://psychologie.cz/homosexualove-adopce/

Markéto, měl jsem za to, že nepublikováním vašich komentářů prokazuji službu především vám. Nepouštíme na web příspěvky, které diskusi nijak neobohacují. Vy jste včerejší den strávila spamováním na naší facebookové stránce, od večera jste pokračovala zde v diskusi. Píšete stále dokola totéž, ničím než novými formulacemi téhož diskusi neobohacujete.

reagovat 7.1.2013 09:10 - smdm

Uvedu stalking. Už se to dá počítat na roky, kdy jsem nejen já pronásledováná jistou osobou nejen tady na Doktorce. Na Lidech se opět pod novým přihlášením haanou ozvala známá nemocná osoba, která se neštítila poslat nejen mi, ale i příteli a snad všem přátelům co mám na Lidech na Štědrý večer a taky na Nový rok hambaté meily. Tato její zábava je postižitelná a nezůstane jen u zablokování.

reagovat 7.1.2013 09:33 - wow

Přesně tak. Říct o někom, že je blb, teplej, tlustj, tenkej na internetové diskuzi je tak trochu, jak když děti po sobě hází písek na pískovišti

Teprve snaha ublížit, zdeptat, vyhrožování ,účelové kopírování jeho příspěvků dlouhou dobu zpátky, zneužívání toho, že se člověk svěřil,to vše se dotyčného dotýká víc než běžné plkání na anonymní diskuzi, je stalking. Nevít někdo, jestli je v tom zákonu nějak ošetřen i tenhle virtuální stalking ? Nebo kdy s z něj stává nevirtuální

reagovat 6.4.2013 23:55 - Jindra

Zdravim,

vite nekdo jak se resi mezinarodni stalking? Resp. kdyz nekdo stalkuje napr. z Litvy? Kam se v takovem pripade obratit? Dekuji.

reagovat 8.4.2013 18:51 - PetrDruhy

Pro Marii, která iniciovala tuto diskuzi:
Vy jste ta normální a Vaše dcera je ta, komu bylo ublíženo nelidským chladem a psychickým násilím, byť dle zákona korektním.
Svět je bohužel z velké části v moci lidí, kteří dávno ztratili zdravé instinkty a přiměřenou intuici pro pochopení toho, co je dobré a co nikoli.
Místo pomoci se zde můžete dočkat i "pitvy zaživa", kdy Vaši oponenti budou brát sílu právě z Vašeho narůstajícího smutku a bezradnosti. Buďte sama sebou, dceru vezměte někam na výlet a kupte jí zmrzku nebo něco roztomilého.

reagovat 19.4.2013 22:17 - Helena

Stalking - bohužel nikoli v...

Marie, nechci být zlá,ale asi dcera nemluví pravdu? V žádném případě by za 4 dopisy v průběhu jakékoli doby nemohla být obviněná za stalking!Pokud by vás-vlastně jí policie takto za 4 dopisy šikanovala, dejte si okamžitě stížnost za porušování zákona.
Jenže to si musíte být stoprocentně jistá,že dcera neposílala také sms atd..

Dle české právní úpravy, obsažené v trestním zákoníku, se novým trestným činem nebezpečného pronásledování, tzv. stalkingem, se rozumí dlouhodobé pronásledování jiného, a to prostřednictvím:

- vyhrožováním ublížením na jeho zdraví nebo jinou újmu jemu nebo osobám jemu blízkým,

- vyhledáváním jeho osobní blízkosti nebo jeho sledováním,

- vytrvalým kontaktováním jej prostřednictvím prostředků elektronických komunikací, písemně nebo jinak,
- jeho omezováním v jeho obvyklém způsobu života,

- zneužívání jeho osobních údajů za účelem získání osobního nebo jiného kontaktu,

přičemž toto jednání je způsobilé vzbudit v něm důvodnou obavu o jeho život nebo o život a zdraví osob jemu blízkých. Za výše uvedené protiprávní jednání hrozí pachateli trest odnětí svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti.

V tom případě, kdy pachatel spáchá výše uvedené skutkové podstaty trestného činu nebezpečného pronásledování vůči dítěti, těhotné ženě, se zbraní nebo nejméně dvěma osobami, hrozí mu (jím) trest odnětí svobody na šest měsíců až tři roky.

K tomu, aby mohlo dojít k obvinění pachatele ze stalkingu, musí být dodrženy tři podmínky a to:

- jednoznačnost, že pronásledovatel tak činí evidentně proti vůli oběti,

- pronásledování oběti je intenzívní,

- pronásledování oběti je dlouhodobé (dle současně dohodnuté praxe zhruba 4 až 6 týdnů).

Osobně jsem zažila stalkikg nedávno a trval 3 měsíce.
Mudr.Hugo Jeroným Modrý Mba...tomuto člověku bych mooc přála,aby něco podobného zažíval. Pak by tak hloupě nepsal.Není nic nechutnějšího, než stále se opakující telefonáty ,sms a postávání -číhání u domu..Nebudu tu popisovat jak vše probíhalo ale stalkery nesnáším.
Vaše dcera asi zasloužila vysvětlení,ale zas je to věc jejího bývalého zda ho dá a jak je vychovaný. Nikdo si nic nesmí vynucovat..

reagovat 16.2.2014 11:08 - Lia

Opravdový příběh. Možná, že i vám pomůže.
http://vrbaweb.blog.cz/1402/z-obycejne-lasky-do-vezenske-cely

reagovat 23.9.2015 12:22 - Pavel (37)

Jak nepropadnout stalkingu?
Začínám mít problém a nevím co s tím, na koho se obrátit. Před osmi lety jsem se rozvedl, kvůli opakovaným nevěrám manželky po deseti letém manželství a půl roku jsem ji měl ještě moc rád, měl ještě nějakou falešnou naději a psal SMS a MAILY hlavně kvůli dceři. Pak to přešlo. Potom jsem se zamiloval do mnohem lepší ženy a půl roku jsme spolu chodili, ale přitom měla partnera a neřekla mi to. Nemohla se rozhodnout, jestli má být se mnou, nebo s ním. Pak napsala jen SMS, že se mnou končí a já nemohl přestat psát SMS a myslet na ni rok. Než jsem poznal a do třetice se zamiloval do nejlepší holky a byli jsme spolu tři roky. Před dvěma roky jsme se ,,rozešli" , ale pořád jsme byli v kontaktu a nevadilo jí, že jí píšu.Když už to ukončím já, tak přijede, nebo napíše ona a obráceně.Zkusili jsme se k sobě vrátit a byli teď spolu 3 měsíce, ale nejde to.Domluvili jsme se, že se zkusíme odmlčet, ale hned to poruší a napíše SMS. A pak týden nic. Jenže já už píši těch SMS a mailů spousty. Vidím, že začínám STALKINGU propadat a nevím, co s tím. Na koho se obrátit.Ona měla zlé zkušenosti s předešlými partnery a nikdy se jí nestávalo, že by se vracela. Já ji totiž nic neudělal a v podstatě jsme oba takoví hodní dobráci. Jenže se už nesoustředím v práci a jsem mimo realitu. Připadá mi, že máme problém oba. Oba jsme zatím mírní manipulátoři a začínající stalkeři. Uvědomuji si to a nevím , co s tím. A vidím, že se to tentokrát už vymyká kontrole. Prosím o radu. Kam se obrátit, aby se to nezvrhlo k něčemu horšímu. Jak včas stalking zastavit ? Všude se jen píše o obětech, co mají dělat, ale co má udělat Stalker, aby se nestalo něco špatného? A myslím, že takhle na sebe Stalkeři ani nepohlédnou a nezajímají se o to, co s tím. Myslí si, že jsou v právu, ale co když své chování vidí, co mají pak dělat ? Kde vezmou odvahu někam napsat, kam mají jít ? Děkuji za každou radu.

reagovat 28.2.2017 13:28 - midule

Na tohle si dejte velký pozor především při seznamování přes internet - nikdy nevíte, na koho můžete narazit a pokud preferujete seznámení přes seznamky, tak vybírejte především ty kvalitní a osvědčené. Doporučij mohu např. https://www.jiskreni.cz/ - s tím mám jen ty nejlepší zkušenosti s přítelem, se kterým jsme se zde před dvěmi roky seznámili, jsme dodnes.

reagovat 24.12.2017 17:00 - Vanesa Hajduchová

Dobrý den, žiji s matkou a jejím přítelem. Matčin bratr co byl na léčení v Beřkovicích z důvodu schizofrenie už druhý den krouží kolem našeho domu a neustále zvoní. Když jdu ven s přáteli tak tam sedí a pozoruje nás,pozoruje i matku.Tak jsem to oznámila mému otčímovi že je mi nepříjemné jak tam pořád je a jak mě pozoruje.Tak za ním šel a řekl mu ať jde pryč ale přes to nešel.A pořád se tu zdržuje a dělá že je návštěvníkem restaurace u našeho domu. A máme podezření že je tam pod záminkou aby nás mohl sledovat a nebo v horším případě se dostat do našeho domu.Vzhledem k tomu, že v minulosti tuto restauraci nikdy nenavštěvoval,si myslíme,že naše podezření je oprávněné.V minulosti to byl narkoman a žil v Londýně.Prosím poraďte jak se v téhle situaci máme zachovat (nebo jak postupovat) děkuji Vanesa Hajduchová

reagovat 25.12.2017 00:47 - sdfg

...

USA je země světlých zítřků.To ví každé malé dítě...

reagovat 25.12.2017 00:56 - sdfg

Stalkující dámy v letech v předvánoční dárkové špičce,to byl teda nářez,to bych už nechtěl znovu zažít,vyteklé nervy do kanálu,prej že ji nevidim,že se ptala něco prodavačky,no ja tu padesátku fakt neviděl,sorry,krám dvěstě lidí a ženská v letech naštvaná že se ptám prodavačky na něco ,když ona jí zrovna něco hledá.

reagovat 25.12.2017 00:58 - všeobecné rady

Dobrý den, žiji s matkou a...

www.policie.cz/clanek/prevence-stalking.aspx

reagovat 25.12.2017 01:05 - Mireček

Dobrý den, žiji s matkou a...

Já žil v takovém nájemním bytě,kde bylo hodně vestvěných skříní a všechny jsem je nevyužíval,po asi půl roce co jsem si prvně všim,že se mi ztrácí jídlo z ledničky,jsem pojal podezření na častou návštěvu zlodějů a instaloval kamery napojené na mobil,ale světe div se,ihned po mém odchodu do práce,se z jedné vysoko položené skříně vyhrabala cizí ženská,která rozhodně nebyla moje přítelkyně a šla ihned do ledničky a začla mi pít mléko a uždibovat z hrnce,šla na wc,vše pečlivě dávala na stejné místo,takže jsem tedy jeden den jako bouchl dveřmi a dělal že jsem odešel,když jsem nabyl dojmu,že žena již musela vyjít,protože slyšet nebyla otevřel jsem najednou dveře do kuchyně a tam nikdo,jen dveře nahoře ve skříni byli pootevřené.Tu jsem se necítil úplně dobře,tak jsem začal volat,tak já vím,že tu jste,nevadíte mi ukažte se domluvíme se a neřeknu to na vás,nechám vás jít.
V tu chvíli jsem zaslechl jak se ozvalo.Jsem hikamuri,bojím se lidí a schovala jsem se u tebe,no ale nikoho jsem neviděl,tak jsem se na to vybodl a přičetl jsem to mému přepracování.Za chvíli zazvonil další pitza boj a já pečlivě odložil další krabici do obýváku,kam je půl roku vyrovnávám....

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Dobrý den, žiji s matkou a jejím přítelem. Matčin bratr co byl na...
Vanesa Hajduchová  |  24.12.2017 17:00

USA je země světlých zítřků.To ví každé malé dítě...
sdfg  |  25.12.2017 00:47

Stalkující dámy v letech v předvánoční dárkové špičce,to byl teda...
sdfg  |  25.12.2017 00:56

www.policie.cz/clanek/prevence-stalking.aspx
všeobecné rady  |  25.12.2017 00:58

Já žil v takovém nájemním bytě,kde bylo hodně vestvěných skříní a...
Mireček  |  25.12.2017 01:05

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *