Proč musíme získat osobní sílu a velikost myšlenek

Proč musíme získat osobní sílu a velikost myšlenek

11.8.2000 00:00  |  Psychologie

Všichni lidé na dnešní úrovni bytí potřebují mnohem více síly, než jí mají k dispozici. Jsme denně postihováni armádou neviditelného zla. Žijeme v prostředí lidí, kteří bezděčně ze sebe vydávají zlé nebo nezralé myšlenky. Žijeme uprostřed závisti a klepů. Žijeme uprostřed lidí, jimž se stalo zvykem reptat a hledat u jiných chyby. Jsme nuceni být denně s lidmi špatné povahy, s lidmi plnými cynizmu, zloby a popudlivosti. Jsme třeba nuceni setkávat se denně s lidmi, kteří neustálým myšlením na nemoci si je sami způsobují. Je to tatáž síla nebo myšlenka, která kdyby byla namířena na představu zdraví a síly, přinesla by zdraví a sílu.... celý článek

Komentářů: 23 | Poslední komentář: 28.2.2011 22:37

Komentáře

reagovat 8.8.2006 17:49 - jana

Kdo jste slyšeli v posledním půlroce slova "miluji tě ,nebo mám tě ráda"dejte příspěvek

reagovat 8.8.2006 18:09 - tyty

Od partnera takova slova neslycham uz hodne dlouho a to jsme manzele teprve 5 let.Ale ja si kazdy den neustale pokud to jde pro sebe v duchu opakuji:mam se rada a beru se takova jaka jsem anebo jsem se sebou spokojena.Ono to dela divy acim ziska clovek vice sebelasky,tim se i jeho zivot zacne otacat k lepsimu

reagovat 8.8.2006 20:58 - Nina

Jano, slyšela jsem ta slova,

s některými kamarádkami (nejsme lesby, ani bi) se máme opravdu moc rády, a tak si to občas řekneme, když se to hodí.

Navíc, vidím realitu trochu jinak než jak to je prezentováno ve článku. Je velmi mnoho dobrých a opravdu "lidských" lidí! Jsme-li my dobří a lidští, podvědomě je k sobě přitahujeme:-) A tomu já věřím.

reagovat 9.8.2006 09:35 - uchichi

tys byla na Silvove metode tyty, ze. Je to umele, nejlepsi je delat veci tak, abyste si to nemuseli rikat, ale citili to. Mne to rika partner casto a myslim, ze vazne. Ja jemu taky. Ale jsme spolu jen 2 roky.

reagovat 9.8.2006 12:07 - Iva

Můj manžel to neříká, tvrdí, že to vyjadřuje činy.To je sice pravda, ale myslím, že žena to chce aspoň občas i slyšet. Ne to "Zlatíčko, Miláčku, Kočičko, Pusinko", to mně připadá trochu neupřimné, ani Miluji tě mně moc neřekne, ale Mám tě rád - to je jiné.

reagovat 9.8.2006 12:41 - Nina

Ano, myslím si, že je důležité to slyšet.. je to ohromná psychická podpora.

Taky myslím, že je prospěšné, když člověk tato slova říká sám sobě. Lásky je mnoho a je dobré si ji připomínat.

reagovat 9.8.2006 12:54 - Monika

Ano, když mě opouštěl manžel se slovy mám tě rád. Takže na tohle kašlu.

reagovat 9.8.2006 13:10 - Ňufka

U nás je to trochu zvláštní. Hodněkrát jsem už četla, že muži nemají rádi, když se jich žena pořád ptá: máš mě rád? Můj manžel to naopak má moc rád, sám mi to neřekne, ale schválně vždycky čeká, až se ho zeptám (v průměru tak jednou denně): "Máš mě rád?" A on mě vždycky odpoví: "To víš, že mám ty můj broučku (sluníčko, ňufinko)," a usměje se a obejme mě a dá mi pusu. Ať má sebehorší náůadu, tohle mu ji vždycky spraví. Je to už takový náš rituál. Jsme spolu dvacet let. :-)

reagovat 9.8.2006 14:55 -

Nufka, to je hezke.

Slova Miluji te: slysela jsem je ted od dvou muzu. Od jednoho, co se s nim rozchazim, a od druheho, co spolu ted chceme byt. Dokonce to chce ode me slyset casto sam, pta se.

Tomu prvnimu mohu rict mam te rada, protoze to tak i po tech letech je, vazim si ho, ale laskyplne to mohu rict jen tomu druhemu.

Podle me je to krasne, kdyz vam to muz zasepta jen tak.

Kamaradka mi take casto rekne, mam te rada.

Zkratka, je hezke, kdyz vam to nejaky ten clovek na tomto svete rekne.

reagovat 9.8.2006 19:26 - tyty

Nebyla jsem na Silvove metode,ale zabyvam se roky pozitivnim myslenim.Opakuji si casto sasma pro sebe ruzna pozitivni prohlaseni a myslim si,ze pokud mi to pomaha tak je to O.k., pro mne to neni neprirozene,ale snazim se nalezt sama k sobe sebelasku,protoze v detstvi jsem moc lasky nedostavala ,ted od partnera take ne ,tak doufam az se zmeni muj vztah ke mne,tak zacnu pritahovat i pozitivnejsi lidi

reagovat 4.5.2007 11:22 - 5miki

Pozitivní myšlení a náhled na sebe, lidi a svět, mi mmohutným způsobem změnilo postoje a vlastně i můj život.Radikálně jsem upravila jídelníček, přidávám více pohybu...a světe div se , změnila jsem se i já. Nijak si nefandím( nejsem žádná mladice), ale prý je to vidět i v mém obličeji. Začala jsem se i oblékat více barevně...a cítím se tak, jako že někde ve mně pořád svítí na plný pecky sluníčko. Je to naprosto úžasný pocit !

reagovat 4.5.2007 16:41 - xxcd

Většinou skončím chtěně u diskuse s blbečkama, kterým v jejich očích jejich "vysoké" ego nedovolí uznat to, že prostě i mladý člověk může mít svůj upevněný profil a názory na život a že se prostě může mít skvěle :-)

reagovat 4.5.2007 17:06 - Pro xxcd

Vem si pořádně velkou palici,rozmáchni se,a jebni se mezi parohy.Tato šumivka by tě měla vrátit zase mezi lidi.Pokud zjistíš,že je to málo,rány opakuj až do normálního stavu.Doktor

reagovat 4.5.2007 19:30 - xxcd

:-)

reagovat 4.10.2007 16:48 -

na blbečky, který vystavují na povrh jenom své ego, se musí člověk vykaslat,s politováním musím přiznat,že i mě ještě často ego ovládne,taky mi to vždy život vrátí s plnou parádou.člověk se pak zastaví a konečně o sobě přemýšlí,jak moc se má rád a jak ty druhé.Nic méně na to platí asi pouze jedna rada, pokud to jde,tak se ve společnosti takových lidí přiliš nezdržovat nebo se prostě nebát a postavit se těm jejich negacím, oni zjistí, že to na nás neplatí a musí si najít jinou oběť a prudit jinde nebo sami sebe.

reagovat 2.10.2008 22:39 - ivi

Děkuji za tak povzbudivé a motivující vyznání. Uplynul rok od napsání příspěvku - můžete napsat nové poznatky? prosím.


reagovat 2.10.2008 22:39 - ivi

Děkuji za tak povzbudivé a motivující vyznání. Uplynul rok od napsání příspěvku - můžete napsat nové poznatky? prosím.


reagovat 5.1.2009 13:23 - yelaz

Těmto negativním vlivům se dá předejít ochranou člověka a to tak že si člověk představí že je v bublině jako od bublifuku a je plno takových ochran uvedla jsem tu nejjednodužší.

reagovat 11.3.2009 10:49 - JJJ

Každý má možnost změnit situaci v prostředí, které ho obklopuje, je to náročný proces a začíná u sebe samého. Pokud se člověk nějak bude chovat a stavět k ostatním lidem, jejich postoj k němu bude odpovídající. Pokud je člověk plný zloby, byť ji neprojevuje navenek, nemůže čekat vstřícné a laskavé lidi ve svém okolí.

A myslím, že je možné se pohybovat mezi negativními lidmi bez toho, abychom do sebe jejich negace pouštěli. Negace zasáhne toho, kdo ji do sebe vpustí. Negativní lidé často velmi dobře vytuší, kdo je jejich snadným cílem a pak se strefují.

Člověk se nestane jejich cílem, pokud je zdravě sebevědomý a dobře naladěný, pozitivní

reagovat 24.10.2010 19:18 - Niki

Ano, velice pěkně řečeno! Je to pravda, jsme to, nač myslíme. Moc děkuji, že existuje někdo, kdo to cítí stejně a umí to slovy vyjádřit - já toto moc neumím a když se to snažím svým nejbližším vysvětlit, nerozumí mi. Možná ani rozumět nechtějí, pořád je zajímají jen věci hmotné a odmítají dát prostor něčemu hlubšímu... A přitom vlastně stačí tak málo. Děkuji!

reagovat 25.10.2010 02:39 - Jarmila

Ano, velice pěkně řečeno!...

Niki-představ si,louku plnou květů,motýlci,jak létají ,ptáčci zpívají a tou loukou teče bublavý potůček.Nad hlavou Ti krásně svítí sluníčko a vánek občas provoní luční kvítí.
Pak si říkej,šťastná jsem,miluji lidi,takové jací jsou a dostávám od nich stejnou lásku,jakou já vysílám jim.Když to plně procítíš ve svém srdíčku,dostaneš tolik lásky,kolik uneseš.

reagovat 10.11.2010 08:02 - Markétka

Pyramida.net ..........ráda bych všechny varovala před lidmi, kteří se pohybují v centru Pyramida.net v Brně...........

Mám moc špatnou zkušenost s Vladimírem a paní Ivou a Dixarou -Evou Dixi Hadovou .......napadali mě na Najdise , ač jsem je vůbec neznala a netušila jsem o koho jde.

Potom si dokonce Dixara vymyslela že miluju vůni chcanek a že mě opustily moje děti.........a šířila to na Abecedě a v Knize návštěv.........taková žena v Pyramida.net léčí lidi a radí jim jak mají žít!!!!
A po straně si vymýšlí nesmysly a útočí na lidi, kteří jí neznají.......je plná negatívních emocí ..........a ještě bere za svoje aktivity nemalé peníze !!

Takže si dávejte lidičky pozor na Dixaru a na Vladimíra, jsou to negativní lidé a nemůžou vám pomoct.

reagovat 28.2.2011 22:37 - re Markéte

Pyramida.net ..........ráda...

Pani Markéto, čtu o vás všude. Videl jsem, že Vaše příspevky uráželi desítky lidí na najdise.cz.
Korunu tomu nasadilo vyhrožování adminovi portálu najdise.cz. Zrušení Vašeho účtu předcházelo i několik dní nepříčetného vkládání hanlivých příspevků do fóra v čase, kdy administrátol nemohl na toto vyvádění nijak reagovat.

Vidím, že slib pomlouvat tým pyramida.cz jste dodržela tak jak jste jim slíbila.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Každý má možnost změnit situaci v prostředí, které ho obklopuje, je...
JJJ  |  11.3.2009 10:49

Ano, velice pěkně řečeno! Je to pravda, jsme to, nač myslíme. Moc...
Niki  |  24.10.2010 19:18

Niki-představ si,louku plnou květů,motýlci,jak létají ,ptáčci...
Jarmila  |  25.10.2010 02:39

Pyramida.net ..........ráda bych všechny varovala před lidmi, kteří se...
Markétka  |  10.11.2010 08:02

Pani Markéto, čtu o vás všude. Videl jsem, že Vaše příspevky...
re Markéte  |  28.2.2011 22:37

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *