Přenos vzpomínek z generace na generaci prostřednictvím DNA

23.12.2014 00:01
Psychologie

Nový výzkum z Emory University School of Medicine v Atlantě ukázal, že je možné, aby některé informace byly biologicky zděděné prostřednictvím chemických změn, které se vyskytují v DNA.

Během pokusů se vědci dozvěděli, že myši mohou předávat naučené informace o traumatických nebo stresujících zážitcích - v daném případě strach z vůně třešňového květu - dalším generacím.

Podle deníku Telegraph, Dr. Brian Dias, z oddělení psychiatrie na Emory University, řekl: “Z translačního hlediska, naše výsledky nám umožňují pochopit, jak zkušenosti rodičů, které měli ještě před početím potomka, výrazně ovlivňují strukturu a funkci nervového systému dalších generací.

“Tento jev se může podílet na etiologii a mezigeneračním přenosu potenciálního rizika pro neuropsychiatrickéh poruchy, jako jsou fobie, úzkost a posttraumatické stresové poruchy.

To naznačuje, že zkušenosti jsou nějakým způsobem převedeny z mozku do genomu, což jim umožňuje přenést se na další generace.

Vědci nyní chtěli provést další výzkumy, aby pochopili, jak je informace ukládána do DNA.

Chtějí také prozkoumat, zda podobné účinky lze vidět i v genech lidí.

Profesor Marcus Pembrey, dětský genetik na University College v Londýně, řekl, že práce poskytuje “přesvědčivé důkazy“ pro biologickou přenosnost paměti.

A dodal: “ To vysvětluje konstituční bázlivost, které je významná pro fobie, úzkosti a posttraumatické stresové poruchy, plus kontroverzní téma přenosu “paměti“ rodových zkušeností z generace na generaci.

“Je nejvyšší čas, aby vědci zabývající se veřejným zdravím, začali brát lidské transgenerační reakce vážně.“

“Mám podezření, že nebudeme rozumět nárůstu neuropsychiatrických onemocnění či obezity, diabetu a metabolických závad obecně, aniž bychom nezohlednili multigenerační přístup.“

Profesor Vlk Reik, vedoucí epigenetik na Babraham institutu v Cambridge, řekl, že jsou zapotřebí další práce, než se budou tyto výsledky aplikovat na člověka.

Řekl: “Tyto typy výsledků jsou povzbudivé, protože ukazují, že transgenerační dědičnost existuje a je zprostředkována epigeneticky, ale je potřeba pečlivých studií na zvířecích modelech před extrapolací těchto zjištění na člověka.“

Může též DNA nést duchovní a kosmické vzpomínky předáváné v genech od našich předků?

Zdroj: http://themindunleashed.org

http://www.nature.com/neuro/journal/v17/n1/full/nn.3594.html

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Přiznání bývalého ředitele velké farmaceutické společnosti John...
Doporučuji knihy Johna Virapena - pravda o lécích  |  28.12.2014 19:31

reinkarnace nezlobte se nepisi pravopisne, vite jsou veci ktere jiz byli...
pedro  |  30.12.2014 13:21

je ovsem produktem evoluce, nikoli depozitarem najakych "zazitku"...
Kureci mozek  |  30.12.2014 13:49

Zaujalo mě téma! Něco málo o tom vím. Základ je v tom, že geny...
Anonym  |  6.1.2015 22:04

Mozek totiž nedokáže pochopit, že když pozorujeme objekty jako je naše...
mirek  |  28.3.2015 11:05

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *