Poruchy koncentrace

23.10.2003 00:00
Psychologie

Občas to zná každý. Myšlenky skáčí z jednoho předmětu na druhý, aniž by zachovávaly nějakou jednotnou linii. Pokud se přidá zároveň častá zapomnětlivost, neschopnost se něco naučit a začnou se objevovat tzv. okna, můžeme konstatovat, že se jedná o poruchu soustředění neboli koncentrace.

Porucha koncentrace má příčinu:
a) organickou - nedostatečné zásobování mozku kyslíkem a živinami, roli může hrát špatná výživa a stres b) psychickou - vnitřní konflikty, strach

Jak si pomoci?
1) Jíst stravu s obsahem cholinu - celozrnné produkty, hnědá rýže, obilné klíčky, ořechy, semínka, vajíčka.
2) Využít povzbuzujících účinků éterických olejů, které se mohou přidat do masážních olejů, koupele či do aromalampy. Povzbuzující účinky má především bazalka, rozmarýn a máta peprná.
3) Používat koření, které působí přes čichový orgán a povzbuzuje paměť a koncentraci. Doporučuje se především paprika, máta, šafrán a hořčice.
4) Zajít k zubaři. Pokud se v ústech nacházejí vedle sebe různé kovy, mohou vyvolávat galvanické proudy, jenž ovlivňují schopnost soustředění.
5) Užívat zázračný lecitin, který působí přímo na mozkové synapse, které zprostředkovávají přenos informací. Lecitin je obsažen ve vaječném žloutku, sójových produktech, podmáslí, banánech, čokoládě nebo v potravinových doplňcích.
6) Vyzkoušet po tísíciletí osvědčený přípravek ajurvédské medicíny (nejstarší medicína na světě pocházející z Indie) - Brahmi.
7) Zlepšit si schopnost koncetrace pomoci přístrojů pro audiovizuální stimulaci mozku - tzv. psychowalkmanů.
8) V případě závažných potíží vyhledat lékaře, aby zjistil, zda se nejedná např. o špatné zásobení mozku krví v důsledku zúžení cév.

Autor: mk

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

dobry den chtel bych se jenujistit jsem obycejny kluk je mi 18 chodi m do...
dave  |  5.1.2008 07:25

Pro Deva: Zapátrej po terapeutovi jménem Libor Činka.
Fistron  |  13.1.2009 16:25

Mi se poslední dobou začalo dít něco podobného co tobě. Až na to, že...
K  |  28.7.2011 14:26

Mně se tohle děje ze stresu...
Míša  |  13.3.2018 20:23

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *