Po pětadvacítce byste měli začít trénovat paměť

Po pětadvacítce byste měli začít trénovat paměť

24.4.2015 00:01  |  Psychologie

Rozhovor s Kvetoslavou Hoškovou, mentorkou kognitivních funkcí z Oddělení geriatrie ?a následné péče Thomayerovy nemocnice o kognitivních funkcích, kognitivní terapii a trénování paměti v domácím prostředí. ... celý článek

Komentářů: 6 | Poslední komentář: 19.11.2016 21:15

Komentáře

reagovat 4.5.2015 13:48 - XXL

Chybí mi, co se míní tím tréninkem paměti. Nějaké kurzy pro staré lidi pro oddálení demence, dobrá. Ale to snad nikdo nemyslí vážně pro lidi mladší.

Do 25 většina lidí studuje, možná i déle. Vš mi přijde jako dobrý trénink paměti a kongnitivních schopností.Lepší než samoúčelná cvičení mozku je snad učit se něco pořádného. Pak lidi jsou v práci. Pokud někdo pracuje hlavou, tak snad si ji nejlépe cvičí takto. Třeba programátor vymýšlí nové programy, analyzuje problémy atd. A učí se nové technologie. Pokrok je snad v každém oboru, takže se vzdělává i lékař, učitel - o nových věcech v oboru. A každý kvalifikovanější pracovník si v dospělosti obvykle rozšiřuje znalost cizích jazyků. Přijde mi inteligentnější memorovat slovíčka, drilovat gramatiku, cvičit konverzaci, číst v cizím jazyce, poslouchat cizí rádio, tv - než luštit křížovky a nebo dělat samoúčelnou "mozkovou gymnastiku", kde se člověk nenaučí nic užitečného.
Než lektoři a mentoři paměťového tréniku mi přijde taky lepší číst knížky, nemusí jít o brak a hrát šachy. Nebo i šachy trénovat, řešit úlohy, učit se koncovky, zahájení, taktiku atd.

reagovat 4.5.2015 15:57 - !

K pravidelné hygieně mozku patří nechat si jej vymývat nějakou sektou nebo projevy vládních činitelů.

reagovat 19.11.2016 14:07 - Iva

Zdravím, moc děkuji za článek. Právě koukám na nějaké podobné, co by se zabývaly pamětí a jejím trénováním. Pokud vás toto téma zajímá, koukněte na tento článek: http://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-zdravi-zdravi/146164/deset-tipu-jak-si-udrzet-mozek-a-pamet-ve-forme.html. A dále bych se chtěla zeptat, zda jíte nějaké potravinové doplňky? Co třeba tenhle: https://obchod.sanicare.cz/kosmetika-kneipp/doplnky-stravy-kneipp/kneipp-pamet-a-koncentrace-30tbl.html? Budu ráda za rady. Děkuji.

reagovat 19.11.2016 20:15 - Hanka

Zdravím, moc děkuji za...

Já beru vitamíny nepravidelně a snažím se to střídat - mám zkušenoti s Brahmi, mozkovými nutrienty a Multi-plus - živiny pro mozek od Solgaru. Myslím, že je dobré střídat různě působící přípravky - ty, které zlepšují prokrvení s těmi, co dodávají potřebné živiny pro fungování mozku. No, kde jsem v pokoji nechala ležet mobil zapomínám stále:)

reagovat 19.11.2016 20:22 - Maraska

Nemám nic proti podpůrným prostředkům a trénování paměti, ale myslím, že pro udržení kondice je nejdůležitější mít se s někým rád, pracovat, a umět být šťastný, dělat si radost. K tomu patří např. i sex, na něco se těšit, mít dobré zázemí. A s tím ostatním, tj. tabletky a pod. bych začala teprve až tohle nebude fungovat.

reagovat 19.11.2016 21:15 - Hanka

Nemám nic proti podpůrným...

Bohužel znám lidi, co toto všechno měli, žili aktivním životem a najednou diagnóza Alzheimer a šlo to s nima strašně rychle z kopce. A všude píšou, že lidí postižených demencí přibývá - těžko říct, zda je to stresem, lékama, co do sebe lidi cpou či stravou. No dodala bych ještě, že asi největší prevencí bude co největší pobyt a pohyb v přírodě a konzumace vlastnoručně vypěstované bio zeleniny a ovoce.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

K pravidelné hygieně mozku patří nechat si jej vymývat nějakou sektou...
!  |  4.5.2015 15:57

Zdravím, moc děkuji za článek. Právě koukám na nějaké podobné, co...
Iva  |  19.11.2016 14:07

Já beru vitamíny nepravidelně a snažím se to střídat - mám zkušenoti...
Hanka  |  19.11.2016 20:15

Nemám nic proti podpůrným prostředkům a trénování paměti, ale...
Maraska  |  19.11.2016 20:22

Bohužel znám lidi, co toto všechno měli, žili aktivním životem a...
Hanka  |  19.11.2016 21:15

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *