Ortorexie - posedlost zdravým jídlem

Ortorexie - posedlost zdravým jídlem

23.11.2017 08:01  |  Psychologie

Ortorexie je charakterizována posedlostí jíst zdravě. Pokud se ale zajímáte o složení toho, co jíte, neznamená to ještě, že jste ortorektik. Jde o atypické chování, které nelze označit ani za anorexii, ani za bulimii. Je charakterizováno strachem z toho, že postižená osoba utrpí újmu, pokud nebude jíst zdravě. Takový člověk cítí velmi silnou vinu, jestliže poruší pravidla, která si stanovil. Pocit, že má svůj jídelníček pod kontrolou, jej uklidňuje.... celý článek

Komentářů: 4 | Poslední komentář: 3.10.2018 10:09

Komentáře

reagovat 2.10.2018 10:57 - AneZ

Teda já už nevím... To jsem vážně nenormální, když si hlídám zdravou stravu? Už jsem z toho všeho, co se kde píše dost zmatená. Je pravda, že jinde než doma bych už nejedla, ale tak je to přece v pořádku, ne? Proč bych se cpala něčím, co není zdravý? Ale lidi z okolí mi pořád naznačujou, že to neni normální, tak já už vážně nevim, co mám dělat :(( Help..

reagovat 2.10.2018 13:50 - hvezdice

Teda já už nevím... To...

Ahoj, pokud si nejsi jistá, zda máš nějaký problém s jídlem, bylo by možná fajn navštívit nějakého odborníka. Moje sestra měla problém s anorexií a hodně jí pomohli v Anabell. Kdybys si o tom, jak to bylo u nás, chtěla napsat víc, napiš mi klidně na email. Držím palce.

reagovat 3.10.2018 09:13 - Ferda

Dnes je spousta poruch jídla, škoda, také nejsem spokojen jak jím, je to asi tím, že dřív se více vařilo a když se vařilo v rodině zdravě, tak to nemělo chybu, nejlepší bylo jídlo druhý den ohřáté, vařilo se z prvotních surovin a bez nějakých solamilů a cukru a podobnýcb nastavovadel a zahušťovadel, kterými si pomáhají kuchaři v hospodách.A pravda masa tam nepřevažovalo,dnes je chyba, že je všude hrozně masa a dokonce to jde i do diet, to je podle mne ohavnost.

reagovat 3.10.2018 10:09 - Jana

Dnes je spousta poruch...

Já bych řekla, že i dens se stále hodně vaří. Otázka už je ta kvalita a ten obsah masa. Ale různé kuchařky všech možných směrů včetně vegetariánských jdou na dračku, tak snad to není tak hrozné. Kdo dnes chce, tak můž vařit a jíst zdravě. Informací je všude spousta. No někdy bohužel i protichůdných. Tak je nejlepší sám si vyzkoušet, po čem se člověk cítí dobře.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Teda já už nevím... To jsem vážně nenormální, když si hlídám...
AneZ  |  2.10.2018 10:57

Ahoj, pokud si nejsi jistá, zda máš nějaký problém s jídlem, bylo by...
hvezdice  |  2.10.2018 13:50

Dnes je spousta poruch jídla, škoda, také nejsem spokojen jak jím, je to...
Ferda  |  3.10.2018 09:13

Já bych řekla, že i dens se stále hodně vaří. Otázka už je ta...
Jana  |  3.10.2018 10:09

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *