Modlení před spaním zbavuje nočních můr

26.2.2004 00:00
Psychologie

Lidem, které ve snech straší noční můry, možná pomůže se před spaním pomodlit, zjistili němečtí vědci. "Existují určité metody, jak se trápení s nočními děsy zbavit. Někdo si před usnutím zpívá, někdo myslí na krásné věci, jiný si zase zacvičí. Nám se zdá jako zaručená metoda modlení," uvedl neurofyziolog z bonnské univerzity Detlev Linke, specializující se na poruchy spánku.

Vědci se domnívají, že lidé, mající noční můry, mohou své sny kontrolovat a nedovolit negativním vlivům, aby působily na jejich mysl.

"Cesta je vcelku jednoduchá. Je potřeba si ze závěru každého dne udělat příjemnou záležitost, myslet na dobré věci a hlavně si nevybavovat to zlé, a vůbec na zlo nemyslet. Před usnutím musíte mít v hlavě jednoduše samé dobré myšlenky," řekl Linke německému listu Express.

Linke, který za nejjednodušší způsob odrazení nočních můr považuje modlení, neboť již pomohlo mnoha jeho pacientům, tak nevidí důvod, proč tento způsob nedoporučit i široké veřejnosti.

"Moji pacienti se naučili používat modlitby jako ochranu před narušováním spánku zlými sny. Sami na sobě tak dokázali, že tento způsob opravdu funguje," míní německý lékař.

Podle některých odborníků mohou jako modlitby zahánějící zlé myšlenky sloužit také básničky a písničky s pozitivním nádechem. Zabírají také vlastní básnické výtvory.

Zdroj: Plus

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Ano opravdu to funguje :)
anonym  |  21.4.2013 18:03

Modlení = nařizování pánubohu, co má udělat: dej nám denní chléb,...
!  |  21.4.2013 18:59

Kdo,milovat zná i modlit se umí,jak člověk,tak pták tak zvěř.
Vzpomínky na afriku  |  26.1.2015 00:07

Pro vykřičník (!): To není nařizování, ale prosby, přání. A nevím,...
Fido  |  27.1.2015 00:13

To prosba, když někdo někomu řekne "Dej nám denní chléb"!...
pro Fido  |  27.1.2015 08:16

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *