Léčivá síla barev

8.2.2010 00:00
Psychologie

„Slunce je univerzální lék z nebeské lékárny,“ a „Barvy jsou úsměvem přírody.“ Tyto citáty nám připomínají, jak velkou úlohu v našem životě hraje světlo a barevnost.

 

Barevná nádhera  západu slunce, sedmibarevné duhy či pole zářícího slunečnicemi v nás vyvolává mnohem více než jen obdiv a dojem krásy. Barevná chvění přivádějí do našich buněk potřebné životní impulzy a zaručují nám vyvážený energetický potenciál představující základ zdraví, vitality a radosti ze života. Řečeno s Goethem, oko potřebuje barvy stejně, jako potřebuje světlo.

Soulad chvění

Barevná energie se dá používat jako léčebný prostředek nejen v tělesné, ale i v duševní oblasti. Celý náš organismus se nachází v soustavném chvění. Každá buňka je jedním z nesčetných kmitajících systémů, které jsou součástí chvění mocných energií. Pokud jsou tyto malé systémy chvění našich buněk v harmonickém souladu s různorodou pohyblivostí přírody, cítíme se zdraví. Barevná terapie spočívá v posílení regulačních sil těla a tím i jeho vitalizováním, při němž dostane organizmus potřebnou energii k znovunalezení své rovnováhy. 

Chvění světla a barev nevniká do organizmu pouze okem, ale také pokožkou, která je branou do nitra, což dokažuje skutečnost, že barvu cítí i slepci, a tak mohou z jejího účinku profitovat. Kdyby tomu tak nebylo, trpěli by silným projevem nedostatků.  Naše pokožka je druh antény. Přijímá z vnějšku barevné informace a vede je dál do nitra.

Všechny paprsky, chvění a impulsy, které dopadají na naše tělo, vyvolávají tedy reakce. Dráždidlo barva musí být k tomu ale specikováno a přizpůsobeno právě platným potřebám.

V porušené buňce chybí proudící, energetická informace a dochází v ní ke změně světelné a barevné kvality.  Přítomnost světla v buňkách byla vědci jednoznačně prokázána.

Barevná terapie

Barevné světlo má pozitivní rezonanční účinek na buňky a zabraňuje rozšíření nesprávného potenciálu chvění do okolí. Barevné světlo zprostředkovává našemu organizmu léčivé impulzy a velmi účinný vliv na tělesné a psychické poruchy. Barevnou terapií lze dosáhnout:

-         zmírnění bolesti

-         obnovu buněčné tkáně

-         podpoření veškerých tělesných funkcí

-         tvorby červených krvinek

-         podpoření výměny látek a cirkulace

-         rozšíření nejmenších cév a kapilár a další.

Účinek barev

Chvění červené barvy způsobuje roztažení cév a tím i silné prokrvení (bylo dokázáno, že pohled na červenou barvu zvyšuje krevní tlak). Červená energie slouží ke stimulaci všech nedostatkových stavů energie v těle, neboť zprostředkovává aktivitu, renegeraci a přívod síly.  Naproti tomu modré chvění způsobuje zúžení cév a tím bezkrevnost, modré impulzy zmenšují vzrušení nervového systému a působí zmírnění bolesti a uvolnění. Tato barva může normalizovat krevní cévy, je antiinfekční a působí uvolnění nervů a uklidňuje při neklidu, strachu, nadměrné funkci štítné žlázy, překrvení a nespavosti.

Oranžová je barvou optimismu a radosti ze života, její chvění mají na organismus vitalizující, povzbuzující a posilující účinek. Oranžová energie je tedy léčivá při depresích, nespokojenosti a pesimismu a mimo to ovlivňuje důležité funkce krevního oběhu a lymfatického systému.

Zelená působí zklidnění, stabilizaci a zotavení, tím podporuje regeneraci nervového systému a celkové uvolnění organizmu. Chvění zelené barvy vyrovnává (vše, co se v těle děje), dezinfikuje a zabíjí bakterie, tvoří svaly a tkáň a reguluje výměnu látek.

indigově modrém paprsku se sjednocují energie všech šesti spektrálních barev v mohutnou sílu se zvýšeným účinkem při vyléčení, utišení bolesti a uklidnění. Největší uplatnění nachází při onemocněních v oblasti hlavy (oči, uši, nos), při poruchách růstu a při duchovním a duševním vyčerpání.

Fialová dává duchovní sílu, zesiluje účinek meditace a vede k vyšším stavům vědomí. Působí léčivě na slezinu, dodává energii, podněcuje lymfy a pomáhá při migréně, nervových chorobách a při stavech silného vzrušení. Doporučuje se také při vypadávání vlasů a tvorbě lupů.

Velké úspěchy dosažené barevnou terapií, svědčí o účinné léčivé síle, která existuje v jednotlivých barvách.

O barvách, a nejen o nich, se více dozvíte na stránkách galanterního e-shopu   www.stoklasa.cz

Podle: W.M.Hulke: Magie barev

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Ja bych chtel mit svoji chaticku, na ostruvku na ktery by se slo dostat jen...
nadejenauzdraveni  |  6.5.2018 15:48

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *