Kineziologie, systém Jednotného mozku (One brain)

15.1.2001 00:00
Psychologie

Tato metoda byla původně vyvinuta k léčbě dyslexie, dysgrafie a podobných poruch, při praktickém používání však byla zjištěna účinnost i na takové problémy jako jsou alergie, bolesti, opakovaná onemocnění horních dýchacích cest, nadváha, psychické a psychosomatické nemoci obecně a mnoho dalších.

Na počátku většiny zdravotních i jiných problémů je nějaký nevyřešený, nezpracovaný negativní zážitek. Nejdříve vzniká nerovnováha emocionální, v jejím důsledku začne se tělo dostane do stresové reakce, došlo k bouřlivému vyplavení stresových hormonů a až později tělesné či psychosomatické onemocnění nebo komunikační či vztahový problém. Naše tělo reaguje na konflikt se šéfem nebo manželkou, na každé sebemenší ohrožení našeho světonázoru stejně jako jednalo tělo našich předků na setkání se lvem nebo mamutem. Reakcí Bojuj nebo uteč. V této situaci ztrácíme schopnost myslet a používáme jen velmi malou část mozku. Díky tomu ve stresu často volíme ta nejhloupější řešení.

V důsledku nepříjemného zážitku se "zablokuje" určitá část našeho mozku. Výsledkem je, že ztrácíme naše přirozené schopnosti. Někdo má problémy s učením, jiný se nedokáže uzdravit z banální nemoci, další má problémy s komunikací. Přestáváme řídit náš život a stáváme se loutkou svých vlastních emocí nebo je potlačíme a pak z toho později onemocníme.

Ale pokud vyřešíme původní stresující zážitek, dokáže si často tělo pomoci samo, bez dalších zásahů. Byl jsem svědkem případů, kdy během minut odezněly několik let trvající bolesti, stejně jako bolesti akutní, strach, nenávist a mnoho jiných fyzických i emocionálních problémů. Je to proto, že jednoduchými korekcemi jsme způsobili, že původně "zablokovaná" část našeho mozku začne znovu pracovat. A přirozená samoléčivá schopnost našeho těla se postará o zbytek.

Jednotný mozek pomáhá, abychom se dostali do stavu, kdy obě naše hemisféry a všechny části našeho mozku dokonale spolupracují. A pak si začneme uvědomovat, že přirozené je být zdravý nebo se aspoň rychle uzdravit, že normální je komunikovat jasně a bez neporozumění, že lze vyjádřit svou pravdu, aniž by to druhého ranilo. I to, že přirozené je nemít problémy s učením. A že můžeme ovládat bolest. Sebelepší počítač se špatným programem dává nesprávné výsledky. Když program opravíme, výsledky budou správné, i když jsme fyzicky na počítači nic neměnili ani neopravovali.

Podobně kineziologie nepůsobí na chemické nebo chirurgické bázi, pouze se snaží jednoduchými cviky a korekcemi odstranit "informační šum" v řídící jednotce našeho těla.

Náš mozek používáme vědomě asi z 5%. Zbytek tvoří nevědomé a automatické procesy, nad kterými nemáme žádnou vládu. V těchto 95 procentech je velké množství informačního "šumu", který působí, že se často chováme nelogicky, zmatečně, poškozujeme naše zdraví, jednáme proti našim zásadám, působíme si problémy a bolest. Pomocí svalového testu jsme schopni tento "šum" identifikovat a odstranit způsobem, který je přísně individuální a díky tomu jemný. A pak můžeme zjistit, že můžeme být šéfy svých životů. Nikoliv jen nedobrovolnými diváky našich emocí a problémů.

Autor: MUDr. Martin Daniel - danielma@seznam.cz, www.mujweb.cz/zdravi/daniel

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

U koho a kde jste byla, pokud se můžete podělit? Díky.
mys  |  14.3.2014 13:47

Ahoj, mohu doporučit paní Věru z Prahy, šla jsem nejdřív na lymfatickou...
Saška  |  3.3.2016 09:23

Mě se líbí na tom všem, že všichni tvrdí že jak úžasné všechny...
Ivan  |  3.3.2016 09:45

Aby byl kineziolog kvalitní, tak k tomu potřebuje skutečně dlouhodobé a...
Kateřina  |  23.3.2016 14:25

Tak vidím,že u každého to probíhá jinak.Mě také na zápěstí,pak i...
Jana  |  23.3.2016 15:58

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *