Buďte na pozoru !

Buďte na pozoru !

13.6.2000 00:00  |  Psychologie

V poslední době jako kdyby se roztrhl pytel s různými naukami, náboženskými skupinami, kurzy duchovního rozvoje, léčitelskými praktikami, organizacemi nabízejícími zázračné produkty a skupinami slibujícími zvýšení naší energie a vitality mentálními, psychickými či tělesnými aktivitami.... celý článek

Komentářů: 14 | Poslední komentář: 20.12.2010 21:18

Komentáře

reagovat 28.8.2006 11:23 - Ludmila Czekajová

Po dlouhé době velice důležitý článek. Bohužel si myslím, že málo lidí, kteří by zrovna potřebovali přečíst si toto upozornění, se k tomuto ,,Buďte na pozoru" vůbec nedostane. Lidé se nechají snadno zblbnout zvláště, když vám slibují pomoc pro blízkého nemocného. A lidé jsou schopni platit opravdu velké peníze. L Cz.

reagovat 12.12.2006 22:36 - .....

Toto by melo byt povinne cteni jiz ve skolach.Pro vsechny!!!

reagovat 12.12.2006 23:10 - Jenouš

Tak, ale je to docela zajímavé a poučné, přečtěte si to, možná jste se s tím už setkali.

reagovat 12.12.2006 23:18 - janka

nechápu????????

reagovat 13.12.2006 11:30 - Smudla

Jediny problem je, ze kdyz potkate ruzna ta nova nabozenstvi,praci s energii, sebezdokonalovani tak tam tyhle rysy jsou snad vsude.A jeste mohu dodat, proc ty lidi tak divne mluveji? Proc maji slovo laska ci s laskou za kazdym druhym slovem? Proc rikaji takove obraty jako lidicky,dusicko, slunicko, slunickovy den,obchudek,chlapecek, stromecek, vsechno zdrobnele i kdyz se baveji dospeli lide.Pripada mi to ponekud infantilni.

reagovat 13.12.2006 13:20 - Jenouš

janko, co nechápeš? To si musíš kliknout na "Buďte na pozoru" tam nahoře a tam se pak dostaneš do toho tématu a budeš hned vědět o co jde.

reagovat 6.5.2010 12:38 - Lucka

Je to pravda, že jsou motivovaný ziskem a touhou pomoci a co hlasaj to jsou lži.Opravdu bud´te na pozoru a více se inforujte a udělejte si názor.

reagovat 25.7.2010 15:50 - Petr Jurečka k zfp akademii

Je to jako ZFP akademie. Jde především o peníze a snaha někomu pomoci se zhodnocením jeho peněz je jen jakási snaha o vzbuzení důvěry. Nemůže mě nikdo tvrdit, že takovej spolek zfp, kteří nejsou schopni uplatnit se ve svojí profesi a hledají různý obezličky jak přijít k penězům, má ty nejčistčí úmysly jak v podstatě cizím lidem pomoci zhodnotit peníze. Teď mluvím především o pobočce v Brně. Celý je to postavený na kombinaci zfp akademie. Pokud si dobře pamatuju, základem bylo otevřít si každej rok jedno st. spoření. Ten kamarád má dost peněz, tak si řekl to bude fajn, uvěřil a spolehl se na rady svýho souseda a kamaráda a rozjel kombinaci na celou rodinu- čtyři lidi. Když spočítám (4xst.sp.)x3 roky (než pochopil že je to podvod)= xy peněz za uzavření smluv+poplatky za vedení účtu.Samozřejmě si tam může strkat peníze na všechny smlouvy, ale ten výnos bez státní podpory... .Svůj efekt to stratilo a on přišel o kamaráda. Poliak si zamnul ručičky protože dokázal prostřednictvým svýho pohůnka dokonale vytěžit jednu celou rodinu. Abych jen nekritizioval. Pozitivní je, že po účasti na základním semináři a po tom co nechám vydělat svýho manažera na provizích z produktů pro mě, který musím všechny mít, protože jinak bych nebyl důvěryhodnej, můžu vyrazit do světa (nejčastěji do vlastní rodiny a za kamarády, protože každej jinej se na mě vysere) a začít sjednávat spoření a pojistky a pobírat provize. Ale zase by to nebyl poliak, aby v tom nebyl háček. Pro vyplacení provizí musím uzavřít měsíčně nějaký počet smluv, jinak ty peníze nedostanu. Až po splnění kvóty.
Nikdy bych nemohl tvrdit tady to co tvrdím, kybych si tím neprošel. Na poradách se mluvilo o lidech jako o položkách který je třeba maximálně vytěžit, "manažeři" nás honili za co největším množstvím smluv, probíhaly různý soutěže a akce o zájezdy a vyšší čásky za jednotlivý smlouvy, vyhlašování nejlepších (nejvýkonějších) poradců (uzavíračů) a všechno to začínalo u poliaka a jeho ředitelů.

reagovat 19.12.2010 14:30 - ív

Mě ale přesně stejně , o čem se píše v tomto článku, připadá stát náš i jiný,nejen různé spolky či nauky , zcela tomu odpovídájí body 1-5 ,co se týče prácovního procesu , buď budeš poslouchat nebo příjdeš o práci zase body 6 , 12 , 13 , 15 , hlavně bod 16 .Ale jak z tohoto se dostat "VEN" ?

reagovat 20.12.2010 09:32 - Pavel

Nečetl jsem všechny vaše příspěvky,ale myslím si ,že tam kde je opravdovou láska není zlo.Samozřejmě se musíte mít na pozoru protože vše se dá zneužít!!!!!!!

reagovat 20.12.2010 09:36 - Pavel

Každý jsme ale vybaven 5 smysly a intuici abychom byli schopni poznávat a rozumem a citem, abychom se mohli správně rozhodovat.

reagovat 20.12.2010 11:41 - Pavel

Setkal jsem se s otázkou ,kdy je dostatečná omluva a kdy ne.Co si myslíte VY ostatní.Pokud mně někdo šlápne a nohu nebo něco podobného a omluví se ,uznáte asi ,že je to v pořádku,Udělat to nechtěl a více jak omluvit se ani nemůže.Pokud já někomu šlápnu na nohu a on mě ve vzteku jednu bouchne, to se dá také pochopit.Udělal to ve vzteku a asi ho to zabolelo.Jiná věc je, jest-li třeba někdo pozná vaše citlivé místo,řekněme,že se dostane k informaci,že se léčíte na nervy,že je pro vás vhodné klidné nerozčilující pracovní místo a ten se s velkou legrací domluví s dalším a začne zkoušet kolik toho vlastně vydržíte a má z toho velkou legraci.Tak tady pozor.Tady omluva podle mě nestačí.Zde je úmysl ublížit a většinou se tito lidé jednak ani neomluví, ale myslím ,že je na místě určitý druh pokání,uvědomění si svého chování pak teprve omluva.Odpuštění musí předcházet pokání.Máte snad jiný názor.Napište

reagovat 20.12.2010 15:59 - Mary

Setkal jsem se s otázkou...

Žiji v západoevropské zemi s dlouhou tradicí demokracie. Stalo se mi, že jsem nechtěně strčila do někoho vozíkem v supermarketu, a dřív,než jsem se stihla omluvit, ten dotyčný postižený se omluvil mě! Tady se lidé omlouvají, děkují, usmívají se a zdraví se. Když potkám auto v protisměru na úzké silničce, vždycky mi dá přednost! Někdy se problikáváme, kdo má jet jako první, a dáváme si přednost navzájem! Včera se mi školní dítko omluvilo, že stálo v cestě, přede dveřmi obchodu. Opravdu balzámek na duši.

reagovat 20.12.2010 21:18 - Pavel

Mary,já jsem v cizině,kromě Slovenska,nikdy nebyl,ale myslím si,že morálka ve vyspělejších zemi je na vyšší úrovni.Dovozuji si to z toho,že to co si někteří cizinci dovolí v naší zemi si doma nedovolí.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Nečetl jsem všechny vaše příspěvky,ale myslím si ,že tam kde je...
Pavel  |  20.12.2010 09:32

Každý jsme ale vybaven 5 smysly a intuici abychom byli schopni poznávat a...
Pavel  |  20.12.2010 09:36

Setkal jsem se s otázkou ,kdy je dostatečná omluva a kdy ne.Co si myslíte...
Pavel  |  20.12.2010 11:41

Žiji v západoevropské zemi s dlouhou tradicí demokracie. Stalo se mi, že...
Mary  |  20.12.2010 15:59

Mary,já jsem v cizině,kromě Slovenska,nikdy nebyl,ale myslím si,že...
Pavel  |  20.12.2010 21:18

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *