Brněnští studenti psychologie otevřeli poradnu na internetu

13.8.2013 00:01
Psychologie

Virtuální poradnu, kde může kdokoliv bezplatně a anonymně položit dotaz, otevřeli brněnští studenti psychologie. Část z dvacetičlenného týmu poradců tvoří studenti, na které dohlížejí mentoři a odborníci z řad psychologů. Poradna dosud fungovala ve zkušebním provozu, její služby využilo několik desítek lidí. Nyní začíná ostrý provoz a připravuje se také otevření poradenského centra, informovala ČTK mluvčí Masarykovy univerzity Tereza Fojtová.

Poradna funguje při Katedře psychologie Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. “Virtuální poradna slouží na jedné straně jako místo, kde se mohou zájemci zeptat na řešení svých potíží, a na druhé jako další možnost, kde mohou studenti psychologie získat praxi,“ uvedla Fojtová. Služeb poradny mohou využít lidé, kteří se dostali do potíží a nemohou nebo nechtějí osobně navštívit odborníka. Dosud se lidé ptali například na to, jak pomoci kamarádce s mentální anorexií nebo jak zabránit sebepoškozování.


    Na internetových stránkách poradna.fss.muni.cz lidé najdou například také kontakty na různé linky důvěry a bezpečí i na ambulance psychologů. Při Masarykově univerzitě funguje i Poradenské centrum, které ale slouží spíše studentům. Nabízí profesní, právní i psychologické poradenství.

Zdroj: ČTK

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Čteš ZDE O SOBĚ NEUSTÁLE!
Lide  |  21.8.2013 06:56

Helena, milada jsou saně, pekařskej učedník z Brna,Iván,rus,stejná...
Helena  |  3.9.2013 12:11

Rakovina je zlá nemoc. < představ si ve svém srdci bezednou...
An  |  15.9.2013 13:36

Představ si /DJO/!NEJRAČI BYCH ZDE JAKO RELIKVII A předmět doličný...
Djo§  |  20.9.2013 08:33

Máš chuť Majoránky,spam tělesné schránky, a jiddiš milá-v...
Kulajda  |  28.9.2013 19:28

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *